Meble do biura w domu

0
543

Jesteś na etapie wykańczania swojego domu i zastanawiasz się, jak urządzić pomieszczenie, które będzie pełniło funkcje biura? Jego aranżacja nie powinna być kwestią przypadku, ponieważ zarówno układ mebli, jak i dobór kolorów mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie – mogą pomagać w koncentracji i zwiększać wydajność lub wręcz przeciwnie, rozpraszać i demotywować. Co więc warto wziąć pod uwagę, urządzając home Office?

Domowy gabinet – jak go zaaranżować?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zamienia tradycyjną formę zatrudnienia na pracę zdalną. Niesie to za sobą wiele korzyści, ale jest i sporym wyzwaniem. W przestrzeni domowej istnieje mnóstwo czynników, które nas rozpraszają i odrywają od biznesowych obowiązków. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wygospodarowanie oddzielnego pokoju, który nabierze nowego charakteru i funkcjonalności.

Urządzając domowy gabinet na samym początku warto zadbać o jego kolorystykę, a dopiero potem zająć się dobieraniem mebli. W biurze najlepiej sprawdzą się jasne kolory, które nie męczą wzroku i poprawiają koncentracje, czyli różne odcienie zieleni i szarości. Jako kolor przewodni doskonałym wyborem jest biel, która uspokaja i pomaga w zebraniu myśli. Warto jednak przełamać ją innym, bardziej intensywnym odcieniem – na przykład żółtym. W profesjonalnych biurach często występuje także błękit, który pobudza kreatywne myślenie. Dobierając kolorystkę ścian warto też brać pod uwagę oświetlenie – w pokojach z małą ilością naturalnego światła najlepiej stawiać na jasne odcienie. Jeżeli jednak nasze biuro ma duże okna, przez które wpadają promienie słoneczne, możemy pokusić się o pomalowanie jednej ze ścian na ciemniejszy kolor – na przykład granat czy butelkową zieleń.

Jakie meble do domowego biura?

Podstawą w domowym gabinecie są ergonomiczne meble – zazwyczaj mówi się o dwóch podstawowych filarach, jakimi są biurko i fotel. Najlepiej, jeżeli te dwa elementy są regulowane, co ułatwia dopasowanie parametrów do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Aby w pomieszczeniu panował ład i porządek, które sprzyjają skupieniu, nie można zapomnieć o regale lub komodzie, w której będziemy przechowywać dokumenty i inne przedmioty związane z pracą.

Osobom, które chciałby pracować w gustownie urządzonej, ale i ergonomicznej przestrzeni z pewnością przypadną do gustu meble Muuto. Ta duńska firma projektuje wyposażenie biur odwołujące się do klasycznego skandynawskiego designu. Biurka, fotele, regały czy inne elementy są funkcjonalne i utrzymane w jasnych oraz ciepłych odcieniach, co sprawia, że wprowadzają do pomieszczenia swobodną i przyjemną atmosferę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]