Mała pracownia urządzona w stylu nowoczesnym

Wygląd miejsca pracy bardzo wpływa na naszą efektywność – może bowiem sprzyjać koncentracji i inspirować do pracy. Jeśli chcesz odpowiednio urządzić swoją pracownię, postaw na nowoczesne aranżacje wnętrz, które pozwolą Ci poczuć się w niej pewnie i komfortowo. Na jakie elementy wyposażenia warto zwrócić uwagę, by stworzyć nowoczesną pracownię?

Brak dekoracyjnych dodatków, funkcjonalne rozwiązania i minimalizm – wszystkie te cechy charakteryzujące styl nowoczesny dobrze sprawdzą się w każdej pracowni. W końcu jest to osobne miejsce w domu, w którym najważniejsze są dobre warunki do twórczej pracy. Spokojne i naturalne kolory, takie jak biel, szarości, beże, brązy i czerń, oraz materiały typowe dla tego stylu, również pomagają skupić się na pracy artystycznej lub rzemieślniczej. Ograniczenie ilości mebli czy półek do jedynie niezbędnych elementów wyposażenia ułatwia zaś utrzymanie porządku w pracowni.

Drewno w stylu nowoczesnym – podłoga w małej pracowni

Nieco chłodną kolorystykę stylu nowoczesnego przełamie drewniana podłoga. Ten materiał ociepli wnętrze i bez trudu znajdziesz dla siebie gatunek drewna, który dopasujesz do aranżacji swojej pracowni. Minimalizm – często tożsamy ze stylem nowoczesnym – zakłada ograniczenie elementów w przestrzeni oraz wybór materiałów wysokiej jakości. Podłoga drewniana lub panele podłogowe imitujące drewno sprawdzą się więc doskonale.

Możesz wybierać zarówno wśród drewna o wyraźnym rysunku słojów, jak np. Dąb Sunny Molti, jak i desek o subtelniejszym wyglądzie. Bardzo łatwo urządzisz też typowe dla stylu nowoczesnego jasne – najczęściej białe lub jasnoszare – wnętrze ze względu na szeroki wybór paneli podłogowych i ściennych. Inną możliwością jest dopasowanie bardzo ciemnej lub czarnej podłogi do jasnego koloru ścian.

Pracownia w stylu nowoczesnym – ściany

Biel i jasne barwy w nowoczesnych wnętrzach, choć piękne, mogą być problematyczne – zwłaszcza w pracowniach malarskich. Panele ścienne są jednak bardzo praktycznym rozwiązaniem, gdyż wyczyścisz je dużo łatwiej niż powierzchnie pokryte najlepszą farbą umożliwiającą mycie ścian. Białe i bardzo jasne ściany mają też tę zaletę, że wszelkie grafiki czy zdjęcia tworzące moodboardy, którymi inspirujesz się podczas pracy, będą zawsze na pierwszym planie, dlatego nic nie będzie Cię rozpraszać.

W nowoczesnej pracowni dobrze będą się prezentować jasne panele ścienne wykonane z klonu lub brzozy położone na wszystkich ścianach. Równie dobrym rozwiązaniem jest też dekoracyjna ściana z paneli umieszczona tam, gdzie znajduje się stanowisko Twojej pracy. Pozwoli Ci to jeszcze bardziej wydzielić w pracowni strefę pracy – np. od ścian przy których znajdują się meble na niezbędne wyposażenie pracowni. Panele ścienne w tym rozwiązaniu mogą silnie kontrastować z główną barwą w tym pomieszczeniu, by podkreślić biurko lub stanowisko pracy.

Nowoczesne aranżacje wnętrz – drzwi do nowoczesnej pracowni

Odpowiednio dobrane drzwi oprócz izolacji akustycznej są też kropką nad i w aranżacji nowoczesnej pracowni. Wybierz więc model pozbawiony dekoracji i przeszkleń w fantazyjnych kształtach. Postaw też na materiały wysokiej jakości, których kolor dopasujesz do pomieszczenia. Jeśli urządzasz pracownię architektoniczną, w której nie grozi Ci pochlapanie ścian lub drzwi farbami czy gliną, możesz zdecydować się na zupełnie białe drzwi wewnętrzne dopasowane do utrzymanego w bieli pomieszczenia.

Jak wspomnieliśmy, nowoczesne wnętrza cechuje też jak największa funkcjonalność, a więc jak najlepsze wykorzystanie każdego elementu wystroju. Jest to szczególnie korzystne, gdy masz do dyspozycji nieduży metraż pracowni. Czemu więc nie wykorzystać drzwi w roli notatnika? Te pokryte czarną farbą tablicową sprawdzą się nie tylko w pokoju nastolatka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]