Ogrzewanie podłogowe – czy to się opłaca?

Ogrzewanie podłogowe dla wielu osób ciągle wydaje się zbędnym wydatkiem. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. Zastosowanie tego typu instalacji w domu czy mieszkaniu niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

Duże oszczędności

Zainstalowanie ogrzewania podłogowego jest dość drogie. Na początek musimy się wiec przygotować na większy wydatek. Warto jednak pamiętać, że po pewnym czasie powinien on się zwrócić. Ogrzewanie podłogowe jest bowiem dużo bardziej wydajne. Lepiej rozkłada się temperatura poszczególnych pomieszczeń. Możemy więc ją obniżyć nawet o jeden czy dwa stopnie. Nie wpłynie to na nasz komfort, a sprawi, że zaczniemy oszczędzać. Co więcej, ogrzewanie podłogowe jest mniej narażone na różnego typu usterki. Nie będziemy musieli płacić więc za serwis czy ewentualne części zamienne.

Ogrzewanie podłogowe to spora inwestycja, dlatego warto wybrać sprawdzonego dostawcę. Instalacja ogrzewania podłogowego od Uponor jest banalnie prosta i szybka, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Dodatkowo możemy liczyć na otrzymanie kompletnego systemu, który będzie dopasowany do naszego wnętrza i potrzeb.

Pozytywne oddziaływanie na zdrowie

Ogrzewanie podłogowe ma wiele plusów także w kontekście zdrowotnym. Jest to rozwiązanie szczególnie zalecane do domów, w których mieszkają alergicy. Dzięki mniejszemu ruchowi powietrza w pokojach unosi się dużo mniej kurzu. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe dużo lepiej od tego tradycyjnego radzi sobie z osuszaniem wilgoci na ścianach. To również bardzo ważne, ponieważ możemy dzięki temu uniknąć grzyba.

Jeśli zależy nam na sporych oszczędnościach i komforcie, powinniśmy się zdecydować na instalację ogrzewania podłogowego. Z biegiem czasu z pewnością docenimy jego zalety. Wbrew niektórym opiniom, podłogówka nie ogranicza nas właściwie w żaden sposób. Uważa się, że na podłogach, w których zastosowane jest ogrzewanie podłogowe nie należy układać paneli. Nic bardziej mylnego. Współczesne systemy będą współgrać nawet z tego typu wykończeniem podłogi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]