Klocki LEGO dla fanów survivalu

Firma Lego słynie z tego, że oferuje bardzo szeroki wybór tematyczny i właściwie każdy świadomy użytkownik klocków ma możliwość dobrać odpowiednie zestawy dla siebie. Dlatego dla miłośników trzymających w napięciu przygód również się coś znajdzie, a każdy adept survivalu chętnie ujrzy w swojej kolekcji klocków Lego zestaw z serii Adventures.

Seria LEGO Adventurers została wprowadzona do sprzedaży w połowie roku 1998 i z czasem została podzielona na podtematy takie jak Egipt, Dżungla, Wyspa Dinozaurów. W każdym z nich głównym bohaterem opowieści jest Johnny Thunder i jego kompania przyjaciół.

Wszystkie zestawy z serii tematycznych opowiadają fikcyjne historie, które są osadzone w miejscach jak najdokładniej odwzorowujących rzeczywistość, wzmaga to chęć odkrywania tajemniczych zagadek i może zainteresować najmłodsze dzieci oraz dorosłych miłośników klockow Lego.

Kamera, kilof, łopata i wiele innych survivalowych akcesoriów LEGO

LEGO 5978 – Sekret Sfinksa został wydany w roku 1998 i składa się z 347 elementów, dedykowany jest osobom w wieku od 8 roku życia jednakże może zainteresować również starszych adeptów, którzy zafascynowani są tematyką starożytnego Egiptu.

Jest to zestaw który zawiera dużo ciekawych elementów, jak siedem minifigurek w tym z Johnnym Thunderem na czele, który wraz ze swoimi przyjaciółmi probuje dostać się do posągu Sfinksa, strzeżonego przez ukrywającego się w środku Faraona Hotepa.

Akcesoria takie jak samochód, namiot z małym obozowiskiem, kamera czy kilof, łopata, a także broń, jak karabin i pistolet oraz rzeczy przywodzące na myśl klimat starożytnego Egiptu, takie jak sarkofag, mumia czy figura Anubisa sprawiają że użytkownik ma możliwość użyć swojej wyobraźni podczas zabawy i stworzyć naprawdę fascynujące historie z uczestnictwem łaknących przygód bohaterów.

Survival LEGO w erze dinozaurów?

LEGO 5975 – Porwanie Tyranozaura to zestaw który pojawił się w sprzedaży w roku 2000, należący do podtematu Wyspa Dinozaura. Zawiera on 321 klocków, a w tym pięć minifigurek i dodatkowo trzy dinozaury. Zestaw zawiera różne pojazdy z których samochód z przyczepą transportową oraz łódź należą do grupy Johnnego Thundera, jest tutaj również Lord Sam Sinister, który wraz z swoją towarzyszką Alexią Sinister przemieszczają się małym samochodem i uczestniczą w wyprawach wraz z ekipą pozostałych poszukiwaczy przygód.

Tutaj czeka ich nie lada gratka, bo schwytanie trzech dinozaurów może przysporzyć wielu niespodziewanych zwrotów akcji, jednakże z pomocą młodego czy starszego miłośnika przygód, scenariusz ma możliwość potoczyć się na korzyść odważnych bohaterów, którzy z pewnością nie obawiają się tych prehistorycznych potężnych zwierząt.

Nie ma to jak bezludna wyspa z klocków.

Lego 5987 – Wyspa dinozaurów zestaw który pochodzi z 2000 roku, należy do tego samego zakresu tematycznego co poprzedni. Zawiera nieco więcej niż pozostałe, bo 617 klocków, a w tym użytkownik otrzymuje aż sześć minifigurek głównych bohaterów poszukiwaczy przygód, a także cztery postacie dinozaurów.

Zestaw zawiera wysoką wieżę obserwacyjną i jest wzbogacony różnymi pojazdami które posiadają narzędzia do łapania dzikich zwierząt, a cała scena odbywa się nad rzeką, gdzie można spotkać dinozaury przy wodopoju.

Zestaw ten to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla miłośników nagłych zwrotów akcji oraz badaczy świata prehistorycznych zwierząt, może być on także inspiracją dla dzieci przy wyborze kierunku ich przyszłości.

LEGO w tematyce dżungli – kwintesencja survivalu

Lego 5986 – Świątynia Władcy Dżungli pochodzi z roku 2000 i należy do podtematu Dżungla. Zestaw zawiera 458 klocków i osiem minifigurek. Dzięki temu użytkownicy tego zestawu mają możliwość poznać wielu bohaterów serii i chociaż nie jest to tak duży zestaw jak co niektóre, to daje on wiele możliwości zabawy dzięki świątyni umieszczonej na wzniesieniu, w której znajduje się władca dżungli oraz tajemniczy skarb. Bohaterowie mają wiele możliwości dotarcia do środka światyni bo prowadzi do niej most nad przepływajacą rzeką, w zestawie znajduje się łódka którą mogą oni przepływać rzekę, a także samochód by szybciej przemieszczać się z miejsca na miejsce.

Zestaw jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8+, jednakże nawet starsze osoby mogą towarzyszyć przy zabawie i odgrywaniu kreatywnych scenariuszy, pozwalając sobie na użycie pokładów własnej wyobraźni.

Lego 5988 – Świątynia Bogini Anubis to duży zestaw który został wydany w 1998 roku i znany jest również pod nazwą Zakazane Ruiny Faraona. Jest on dosyć duży, bo zawiera 711 elementów, a w tym aż 10 minifigur. Główni bohaterowie z Johnnym Thunderem na czele mają tutaj szerokie pole do popisu by zdobyć olbrzymą egipską świątynię jeśli tylko nie dadzą złapać się w zastawione na nich pułapki. Do dyspozycji mają latający balon i samochód, które z pewnością ułatwią im misję na drodze której spotkają pewnego siebie faraona oraz przerażające kościotrupy.

Zestaw przypadnie do gustu osobom które lubią się bać oraz tym dla których skomplikowane zagadki są nie straszne jeśli chodzi o zdobycie doświadczenia oraz przejęcie tajemniczego starożytnego, skrywanego od wielu wieków drogocennego skarbu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]