dodatki w pokoju dziecka

Urządzając pokój dziecięcy, często możemy mieć problem z wyborem do niego mebli oraz dodatków. W sklepach pojawiają się przeróżne ich modele w odmiennych kolorach i przeznaczone do różnych stylów wnętrzarskich. Trudno też czasem odgadnąć, jaka aranżacja będzie odpowiadała naszym pociechom. Ten artykuł pomoże ci podjąć decyzję dotyczącą stylistyki i wskaże, jakie meble oraz dodatki sprawdzą się w pokoju dziecka.

Od czego zacząć urządzanie pokoju dziecięcego?

Zaczynając urządzanie pokoju dziecka, najpierw należy zastanowić się, jaki wystrój pomieszczenia będzie odpowiadał maluchowi. Czy chciałby mieć pokój w konkretnym kolorze? A może interesuje się czymś, na czym można by oprzeć główny motyw wystroju? Jeżeli tak, to możesz pozwolić dziecku na wprowadzenie pewnych wyjątkowych detali w pomieszczeniu. Elementami, których widok pewnie sprawi radość twojemu dziecku, będą ciekawe akcesoria o fantazyjnych wzorach, a takie dodatki w pokoju dziecka opisują artykuły na GotMe.

Kolejną fazą w trakcie urządzania pokoju dziecięcego będzie zastanowienie się nad jego funkcjonalnością. Zastanów się, czy jego kształt lub wielkość, nie sprawi, że wybór mebli oraz dodatków może okazać się trudniejszy niż myślałeś. Może w jakiś sposób jesteś w stanie sobie to ułatwić i przyspieszyć cały proces planowania, np. korzystając z rady architekta wnętrz, który zaproponuje, jak umeblować pokój dla dziecka, by zmieściły się w nim wszystkie potrzebne przedmioty.

Jakie meble sprawdzą się w pokoju dziecka?

Wybierając meble do pokoju dziecka, warto spojrzeć na całe pomieszczenie z punktu widzenia malucha. Gdy byliśmy w jego wieku, poszczególne meble nie stanowiły dla nas jedynie funkcjonalnych przedmiotów lub czegoś, co wzbogaca wystrój pokoju. Każdy element pomieszczenia był rzeczą, którą można wykorzystać w kreatywny sposób. Krzesło zamieniało się w domek dla lalek, biurko w tajemny schowek, a półka w drogę dla samochodzików. Dlatego meble wybierane do pokoju dziecięcego powinny stanowić także jakiś element do zabawy.

Jednym z ważniejszych mebli w pokoju dziecięcym jest łóżko. Dla maluchów nie jest to wyłącznie miejsce, gdzie śpimy, ale także miejsce zabaw. W sklepach można znaleźć wiele rodzajów łóżek dziecięcych: w kształcie namiotu, z parawanem o wyglądzie liścia czy w formie domku. Warto przemyśleć którąś z tych opcji, ponieważ często okazuje się, że takie meble nie są wcale dużo droższe niż te klasyczne. Jednak jeżeli chcecie zatrzymać stare meble, nie ma się czym martwić! Możecie wzbogacić wygląd wnętrza dodatkami, które mogą być równie ciekawe jak nowe meble.

Jakie dodatki do pokoju dziecięcego będą odpowiednie?

Wystrój pokoju dziecięcego można urozmaicić ciekawymi akcesoriami. Mogą to być nie tylko dodatki specyficzne dla wystroju większości wnętrz, czyli zdjęcia lub inne elementy dekoracyjne, ale również takie, które można wykorzystać do zabawy. Przykładami takich dodatków są liny wspinaczkowe dla dzieci lub huśtawki. Warto przemyśleć kupno takiego przedmiotu, ponieważ może sprawić dużo uciechy najmłodszym.

Popularnymi ostatnio dodatkami w pokojach dziecięcych stały się również obrazki na ścianę przedstawiające zwierzęta lub postaci z bajek. Dla dzieci taka forma dodatków na może być atrakcyjniejsza niż stare zdjęcia lub niezrozumiałe grafiki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]