płytki Azulejos

W aranżacji wnętrz modnym rozwiązaniem stają się płytki portugalskie. Wyjątkowo prezentujące się materiały mogą sprawdzić się szczególnie w formie akcentu w kuchni czy łazience. Jednak równie dobrze można zdecydować się na stworzenie przestrzeni użytkowych w klimacie śródziemnomorskim. Jest to rozwiązanie, które warto brać pod uwagę szczególnie przy wykorzystywaniu nowoczesnych stylów w aranżacji. Wówczas płytki Azulejos są w stanie zapewnić stworzenie wystroju estetycznego i modnego.

Dlaczego płytki portugalskie są wyjątkowe?

W kategorii płytek portugalskich można wyszukać wiele produktów o unikalnym charakterze. Zastosowanie takich produktów to doskonały sposób na stworzenie wyjątkowych dekoracji. Pomieszczenia mogą uzyskać wyjątkowy wygląd.

Wynika to między innymi z możliwości wybierania różnorodnego wzornictwa, jak:

  • motywy roślinne,
  • geometryczne wzory,
  • motywy historyczne,
  • motywy religijne.

Utrzymane w niebieskim kolorze motywy rodzaje, to wzornictwo pozwalające stworzyć wnętrza utrzymane w pełni w śródziemnomorskim klimacie. Natomiast płytka Azulejos z odpowiednio wybranymi wzorami geometrycznymi, to również sposób na przełamanie monotonii stylistycznej w pomieszczeniu. W przestrzeniach salonu, które przeznaczone są na spotkania towarzyskie, można postawić na mozaiki z motywami historycznymi. Wzbogaci to klasyczne wnętrza. Natomiast w przestrzeni wypoczynkowej można zdecydować się na wzory oparte na roślinach. To sposób na stworzenie przytulnego wnętrza. Ułatwi to postawienie na pastelowe kolory. W nowoczesnych wnętrzach płytki Azulejos mogą mieć geometryczne wzory. Dodatkowo skorzystać można z wersji przygotowanych na podstawie modnej kolorystyki.

W jakich wnętrzach sprawdzą się płytki portugalskie?

Liczne zalety płytek portugalskich sprawiają, że można je z powodzeniem stosować we wnętrzach wielu pomieszczeń. W kuchniach czy łazienkach mogą być wykorzystane jedynie w wybranych przestrzeniach. Obejmować to może miejsca wokół blatów czy wanien. Bardzo często płytki Azulejos mogą być wykorzystane jako element kontrastujący. Wykorzystanie takiego akcentu potrafi przełamać monotonię każdego wnętrza bez efektu przytłaczającego. W ten sposób taka ceramika może być wykorzystana również do odświeżenia wnętrza. Nawet przy drobnym remoncie, można wkomponować takie wyroby w istniejące już wystrój pomieszczenia. Nie ma również problemy, aby z płytek Azulejos skorzystać przy wykończeniu podłogi. Materiały można zastosować na podłogach w kuchniach, ale również w korytarzach, na tarasie czy balkonie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]