Jak łączyć rolety z firankami

Rolety i firany do funkcjonalne i estetyczne elementy znajdujące się w wielu pomieszczeniach, które pełnią niemal identyczną funkcję. Z tego też powodu wiele osób nie ma świadomość tego, że przy odrobinie pomysłowości odpowiednim doborze rolet oraz firan, oba te elementy można ze sobą swobodnie łączyć.

Dlaczego warto łączyć rolety z firankami?

Czy łączenie firanek z roletami jest dobrym pomysłem? Jak najbardziej tak pod warunkiem jednak, że przy ich łączeniu zostanie zastosowanych kilka prostych, za to niezwykle ważnych aranżacyjnych zasad. Przede wszystkim tworząc taką kompozycję, należy zachować rozsądek w doborze wzorów, kolorów oraz faktur. To szczególnie ważne jest w przypadku rolet dzień-noc, które ze względu na swoją geometryczną formę powinny być łączone z firankami gładkimi, najlepiej jednokolorowymi.

Łącząc firankę z roletą, należy pamiętać o tym, że w tym duecie najuważniejszy jest ten pierwszy element. W tym przypadku firanka jest wyłącznie delikatnym neutralnym dodatkiem.

Roleta dzień i noc z firankami

Rolety dzień-noc są specyficznym elementem dekoracji wnętrza, dlatego łącząc je z firankami, by uzyskać spójną i estetyczną kompozycję należy pamiętać o konieczności zachowania umiaru. Przy takich połączeniach zdecydowanie najkorzystniej będą wypadały firanki w kolorze białym, kremowym lub pudrowym, najlepiej wykonane z gładkiego i transparentnego materiału. W takim przypadku roleta dzień-noc połączona z firanką daje estetyczną i praktyczną dekorację wnętrza.

Jeżeli na oknie znajduje się roleta materiałowa, obowiązuje dokładnie ta sama zasada. Warto przy takich połączeniach stawiać na stonowaną kolorystykę oraz wzornictwo. Dzięki temu rolety i firmany będą się idealnie ze sobą komponowały.

Roleta i firanka, w jaki sposób stworzyć połączenie idealne?

Wbrew często słyszanej opinii, rolety wewnętrzne i firanki, jeżeli są ze sobą odpowiednio zestawione, mogą zapewniać bardzo ciekawy efekt wizualny w pomieszczeniu.

Jeżeli jest taka możliwość, warto samodzielnie eksperymentować z połączeniem firanek i rolet. Takie eksperymenty prowadzone na zasadzie prób i błędów w wielu przypadkach będą najlepszym sposobem na znalezienie idealnego połączenia firanki z roletą, które będzie się prezentowało nienagannie w pomieszczeniu, podkreślając jego styl, stwarzając wyjątkowo przyjemny w odbiorze wystrój.

Jeżeli poszukujecie rolet wewnętrznych najwyższej jakości, które swobodnie będzie można zestawiać zarówno z firankami, jak i zasłonami, warto zapoznać się z ofertą zawartą na https://anwis.pl/pl/osony-montowane-wewnatrz-domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]