Ceny nieruchomości w Polsce nie są bardzo wysokie, ale jeśli porównamy je z naszymi zarobkami, to dość wysoki wydatek. Jeśli także myślisz o zakupieniu własnego „M”, ale nie chcesz przepłacać, sprawdź nasze porady!

Nowe mieszkania powstają w całym kraju. Najwięcej propozycji czeka na nas w dużych miastach. Bez problemu zakupimy lokum w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, ale też możemy wybrać mieszkania na sprzedaż w Lublinie. Ceny wahają się najczęściej od około 4 000 złotych za metr kwadratowy do nawet 10 000 złotych za metr kwadratowy. Czy można w jakiś sposób obniżyć tak wysoki wydatek?

Porównuj oferty

Najważniejsze to znalezienie odpowiedniej oferty. Gdy poszukujemy nowych lokali, z ofertami można zapoznać się już teraz na stronach internetowych deweloperów. Ponadto możemy wybrać się na prowadzone rokrocznie targi mieszkaniowe, w trakcie których sprawdzimy różne propozycje w jednym miejscu.

Dokładne zapoznanie się z ofertami pozwoli nam na wybranie takiego mieszkania, które będzie spełniało nasze wymagania – także te związane z kosztami.

Wybierz tańszą lokalizację

Jednym z najprostszych sposobów na obniżenie kosztu zakupu mieszkania jest wybranie tańszej lokalizacji. Zasadniczo, im bliżej centrum, tym ceny rosną. 

Oczywiście, musimy też przemyśleć, czy gorsza lokalizacja będzie dla nas odpowiednia – dotyczy to głównie osób, które muszą dojeżdżać do pracy, ponieważ koszty i czas dojazdów mogą być bardzo wysokie.

 Wybierz lokum z wykończeniem pod klucz

Chcesz i tak zapłacić za ekipę wykończeniową swojego nowego mieszkania? W takim przypadku sprawdź oferty pod klucz. Dzięki nim można zlecić wykończenie ekipie współpracującej z deweloperem.

Ceny wykończenia mieszkań pod klucz rozpoczynają się od około 450 złotych za metr kwadratowy.

Wybieraj mniej popularne mieszkania

Zaoszczędzić możemy też wtedy, gdy wybierzemy mieszkania mniej popularne, na przykład położone na parterze albo na najwyższym piętrze.

Zatem mamy pełną gamę propozycji, jak zmniejszyć koszty zakupu nowego „M”. Nie zapominamy też o negocjacjach z deweloperem – dzięki nim też można oszczędzić!

[Głosów:1    Średnia:5/5]