Każdy z nas chce mieć piękny dom – to sprawa całkowicie oczywista i naturalna. Dlatego też staramy się dbać o naszą przestrzeń, dopasowywać barwy i kolory oraz style i meble do siebie. Warto w tym momencie podkreślić, że ogromną wagę mają detale. Źle dobrane mogą nam zniszczyć całą kompozycję, zaś odpowiednio dopasowane pomogą nam stworzyć wyśmienitą atmosferę. Takim niezwykle ważnym detalem jest np. wieszak na ubrania.

Wieszak na ubrania – jego rola w mieszkaniu

Jaka jest rola wieszaka na ubrania? Oczywiście na pewno każdy w tym momencie powie, że wieszaki na ubrania są po to, aby wieszać na nich ubrania. Generalnie jest to w zasadzie słuszna definicja, jednak myśląc w ten sposób często zapominamy o tym, że wieszak na ubrania pełni ważną funkcję dekoracyjną. Jakim cudem? Otóż wieszak na ubrania jest najczęściej czymś, co choćby było malutkie, to i tak podświadomie rzuca się w oczy, ponieważ co chwila na to patrzymy wieszając ubrania… Warto naprawdę zadbać, aby nasz wieszak na ubrania był dopasowany do stylu naszego mieszkania oraz do naszych preferencji.

Rodzaje wieszaków na ubrania

Jakie wieszaki na ubrania możemy dziś kupić? W zasadzie każdy rodzaj. Przede wszystkim warto jednak odróżnić od siebie wolnostojące wieszaki na ubrania codziennego użytku od tych wieszaków na okrycia wierzchnie. Ponadto nie w każdym domu panują odpowiednie warunki na to, aby postawić w przedpokoju ogromny wieszak na ubrania zatem często są to drobne wieszaczki przyczepione do jednej listewki i do ściany. Jak zatem widać – rodzaj wieszaków na ubrania jest naprawdę sporo. Zasadniczą kwestią jest to, jak kupić stylowy wieszak na ubrania? Przede wszystkim należy dopasować go do stylu panującego w domu.

1) styl kolonialny

Tu najlepiej sprawdzi się spory, wolno stojący wieszak na ubrania wykonany z ciemnego, egzotycznego drewna. Świetnie sprawdzi się wieszak z posiadający dość duże haki na kapelusze.

2) Styl klasyczny

Jeśli mamy w domu styl klasyczny to zdecydowanie najlepszy będzie ponownie dość rozłożysty wieszak na ubrania w stylu angielskim – powinien on obowiązkowo mieć miejsce także na kapelusze.

3) Styl industrialny

Ten styl inspirowany pędem wielkiego miasta oraz fabrykami, zdobywa dzisiaj coraz więcej zwolenników. Jaki stylowy wieszak na ubrania możemy dokupić do wnętrza wykonanego w ten sposób? Otóż tu na pewno musimy postawić na połączenie metalu z mniej typowymi materiałami albo na sam metal. Znakomicie także sprawdzi się wieszak wykonany z dawnego manekina krawieckiego.

4) Styl francuski

Francuska elegancja rządzi się swoimi prawami. Tu wieszak na ubrania musi być fantazyjny, najlepiej utrzymany w jasnych barwach ze złotymi dodatkami. Co ciekawe – tu także zainwestować można w wieszak z manekina krawieckiego. Jednak w stylu industrialnym był on raczej surowy, wykonany z prostej stali, tu zaś będzie wyglądał jak z wyjątkowego serialu manekin może mieć części metalowe imitujące sukienkę itd.

5) Styl shabby

To prawdziwy styl dla delikatnych romantyczek. Tu idealnie sprawdzi się stylowy wieszak na ubrania wykonany z bielonego drewna, z delikatnymi rzeźbieniami, ornamentami tudzież przetarciami.

6) Styl skandynawski

Ten styl aranżacji wnętrz emanuje swoistym spokojem i ciszą. Dlatego tu najlepiej sprawdzą się wieszaki na ubrania proste, niemal surowe, wykonane z jasnego naturalnego drewna. W żadnym razie nie możemy niczego udziwniać ani przesadzać z ornamentami itd.

Wieszaki na ubrania – ważne informacje

Na koniec warto dodać, że kupując wieszak na ubrania trzeba zwrócić także baczną uwagę na jego wykonanie. W końcu każdego dnia wieszamy na nim, często bez patrzenia jak, naprawdę ciężkie okrycia. Taki wieszak na ubrania musi być zatem stabilny i solidnie wykonany, w innym przypadku niestety wydamy tylko wiele pieniędzy, a wkrótce będziemy musieli znowu go wymieniać…. Pamiętajmy także, że niezależnie od stylu aranżacji naszego mieszkania, nasz wieszak musi nam się po prostu podobać. Nie ma sensu kupować wieszaka na ubrania, który co prawda ładnie wpasuje się w nasze mieszkanie, ale nam personalnie się nie podoba.

[Głosów:1    Średnia:4/5]