Galeria ścienna

Galeria ścienna to doskonały sposób na udekorowanie wnętrza w niebanalny sposób. Zapełnia puste ściany i ociepla pomieszczenie, ale co najważniejsze – jest całkowicie unikalna. Dowiedz się, dlaczego to dobre rozwiązanie również do Twojego domu.

Galeria ścienna – dekoracja zachwycająca swoją oryginalnością

Dzięki temu, że galerię ścienną możesz stworzyć samodzielnie, masz pewność, że nikt inny nie będzie miał w swoim domu podobnej dekoracji. Przy planowaniu panuje całkowita dowolność – można wykorzystać same fotografie, plakaty, lub połączyć jedno i drugie. Pamiętaj jednak, by wybrać motyw przewodni (na przykład podróże, ważne uroczystości lub sztuka). To sprawi, że kompozycja nie będzie sprawiała wrażenia chaotycznej. To jak będzie prezentować się galeria ścienna zależy wyłącznie od Ciebie. Ta oryginalna dekoracja może w doskonały sposób wyrazić Twoją osobowość.  Niektórzy decydują się na kolorową i wyrazistą galerię, inni zaś wolą postawić na minimalizm. Dzięki takiej różnorodności wyboru nie trzeba martwić się o to, że dekoracja nie będzie pasować do danego wnętrza. Jeśli odpowiednio ją zaplanujemy, z pewnością uda się zyskać ozdobę idealnie wpisującą się w klimat pomieszczenia.

Galeria ścienna – jak ją zaplanować?

Aby galeria ścienna dobrze się prezentowała, powinna być symetryczna i dobrze wymierzona. Odległości pomiędzy poszczególnymi ramkami nie mogą za bardzo od siebie odbiegać. Na tym etapie warto stworzyć szkic pozwalający zobrazować sobie spodziewany efekt końcowy. Na uwagę zasługuje również kwestia ramek. Nie powinny się one od siebie różnić. Z tego względu najlepiej zainwestować w cały zestaw. Na stronach takich jak ta https://www.oprawiamy.pl/c336,galerie-scienne-zestawy-ramek dostępne są zestawy ramek utrzymane w jednej stylistyce, więc nie będziesz musiał już martwić się o to, że odcienie nie będą do siebie pasować. To prosty sposób na zyskanie niedrogiej dekoracji. Samo tworzenie galerii ściennej często zapewnia domownikom mnóstwo atrakcji. Późniejsze oglądanie powstałego dzieła to najlepsza nagroda.

[Głosów:0    Średnia:0/5]