Tylko najbogatszych stać na ozdobienie ścian swojego domu dziełami uznanych mistrzów. Nawet jednak kopie czy obrazy namalowane współcześnie przez młodych artystów to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Z kolei na pchlich targach czy w antykwariatach jest raczej mały wybór i trudno trafić zarazem w gust, styl i odpowiedni format. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są jednak obrazy drukowane na płótnie.

Mnogość przedstawianych na nich motywów, a także dostępnych rozmiarów pozwala dopasować taki rodzaj ozdoby ściennej do praktycznie każdego wnętrza. Obrazy na płótnie doskonale odnajdą się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, wręcz minimalistycznych, jak i rustykalnych bądź utrzymanych w stylistyce retro. Czasem kropką nad „i” może być oprawienie takiego obrazu w odpowiednią ramę – zazwyczaj jednak nie jest ona w ogóle konieczna, co istotnie obniża i tak relatywnie nieduże koszty całego przedsięwzięcia. To zresztą niejedyny plus tego rozwiązania.

Zalety „techniczne”

Zdjęcia czy reprodukcje wydrukowane na papierze wymagają oprawy, i to najczęściej przeszklonej. Jest ona znacznie cięższa niż nawet większych rozmiarów obraz na płótnie i o wiele bardziej wrażliwa na ewentualne uszkodzenia, przez co sprawia więcej trudności zarówno w transporcie, jak i podczas mocowania na ścianie.

Szyba antyramy, podobnie zresztą jak sama powierzchnia wydruku papierowego, z łatwością odbija światło. Powoduje to powstawanie refleksów, które sprawiają, że podziwianie obrazu czy zdjęcia nie z każdego punktu pomieszczenia będzie możliwe. Zjawisko to nie zachodzi w przypadku dekoracji na płótnie, które prezentują się o wiele bardziej efektownie, i to niezależnie od tego, w którym miejscu znajduje się osoba patrząca.

Wyjątkowość i uniwersalność

Obrazy na płótnie z powodzeniem ozdobią reprezentacyjną przestrzeń salonu, wpasują się też świetnie w intymną atmosferę sypialni. – Są również coraz częstszym wyborem, jeśli chodzi o dekorację biur czy lokali użytkowych, takich jak sklepy, kawiarnie czy restauracje, a nawet salony piękności – zdradza przedstawiciel wyspecjalizowanego w dekoracjach ściennych sklepu Kraina Barw. Potrafią sprawić, że miejsce lepiej zapadnie w pamięć, a klienci tym chętniej do niego wrócą i polecą je innym.

Spektakularny efekt

Obrazy na płótnie to ozdoba, która pozwala uzyskać wyjątkowy efekt – jakże inny niż chociażby fototapety, murale czy naklejki na ścianę. Są znacznie bardziej eleganckie, jeśli wymaga tego sytuacja, a jednocześnie dzięki wysokiej jakości nadrukowi w wyrazistych kolorach potrafią skutecznie ożywić pomieszczenie. Korzystając z faktu, że wydruki na płótnie są stosunkowo niedrogie, możemy też osiągnąć spektakularne rezultaty, umieszczając we wnętrzu serię kilku obrazów podobnych graficznie bądź też cechujących się wspólną tematyką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]