Jeśli planujesz zakup mieszkania, remont już posiadanego, odnawiasz lokal na wynajem, urządzasz biuro – polecamy rozważyć skorzystanie z usług doświadczonego projektanta wnętrz. Jeśli cenisz sobie swój czas i wygodę – zatrudnij profesjonalistę. Chcesz oszczędzić sobie nerwów i pieniędzy – powierz to zadanie komuś, dla kogo projekty wnętrz to chleb powszedni.

Wielu z nas ma już za sobą doświadczenie samodzielnego prowadzenia remontu. Jeszcze parę dekad temu nie było w tym nic dziwnego, ale czasy się zmieniły i dziś nie musimy już sami zmagać się z materią, której nie znamy. Są od tego specjaliści.

Wszyscy architekci wnętrz rozpoczynają projektowanie wnętrz od rozpoznania potrzeb i upodobań swoich klientów. Projektanci z Projekt MIMO na początku całego procesu projektowego przeprowadzają ze zleceniodawcą i jego bliskimi szczegółowe rozmowy. Umożliwia to późniejszą analizę wymagań i możliwości. Architektom bardzo ułatwia pracę, jeśli klient wcześniej zgromadzi zdjęcia lub wycinki pokazujące to, co mu się podoba w kategorii wystroju wnętrz. Jaki styl, czy kolorystyka wywołują u niego pozytywne skojarzenia, jakie rozwiązania wydają się inspirujące. Wszystko to, wraz z określeniem dostępnego budżetu na realizację, pozwala projektantowi sporządzić projekt koncepcyjny, a później wykonawczy.

Nie każdy ma jednak sprecyzowane upodobania. Są osoby, które nie wiedzą, w jakim wnętrzu będą czuć się dobrze, co im się podoba, lub zwyczajnie gubią się w mnogości możliwych klimatów i stylów.

I tu z pomocą również przychodzi projektant. Doświadczony specjalista to również często dobry znawca natury ludzkiej, niemal psycholog. Jeśli porozmawiamy z projektantem otwarcie, z pewnością stworzy on dla nas kilka propozycji, z których będziemy mogli wybrać. Podpowie, kierując się swoim doświadczeniem i wiedzą, w którym kierunku warto pójść.

Będzie naszym przewodnikiem w szerokiej i bogatej dziedzinie, jaką jest projektowanie wnętrz. Projektanci z obszernym portfolio potrafią, nawet niezdecydowanym klientom, doradzić oraz podsunąć pomysły i rozwiązania, które potem okazują się strzałem w dziesiątkę. Wystarczy tylko zaufać wybranemu specjaliście od wnętrz, a w zamian otrzymamy wnętrza, do których z niecierpliwością i radością będziemy wracać, w których będziemy czuć się pełni energii, wypoczęci, po prostu szczęśliwi.

Jak przebiega cały proces?

Po wstępnych rozmowach z klientem projektant przygotowuje kilka koncepcji wnętrz, z których następnie wspólnie wybierana jest jedna, podlegająca dalszemu opracowaniu. Czasem jest ona kompilacją elementów z kilku koncepcji. Zazwyczaj projektant przedstawia ją klientowi w formie wizualizacji pokazujących, jak będzie wyglądać projektowany lokal. Koncepcja to pomysł na styl, kolorystykę i ogólny układ funkcjonalny. Po akceptacji tego etapu, następny to projekt wykonawczy. Tu klient otrzymuje rysunki, na podstawie których ekipa remontowo-wykończeniowa może przeprowadzić swoje prace.

Znajdą się tam również, rozrysowane w detalu, pomieszczenia takie, jak łazienka, kuchnia, oraz wszystkie meble robione „na miarę”. Na bazie rysunków wykonawczych architekt wnętrz wyliczy, ile trzeba zamówić poszczególnych materiałów i elementów wykończeniowych. Dzięki temu nie zabraknie płytek, parkietu czy tapet.

Klientom, którzy nie mają czasu i ochoty doglądać remontu, albo się na tym po prostu nie znają, bardzo polecana jest usługa przeprowadzania przez projektanta nadzorów autorskich na placu robót. Daje to klientowi gwarancję, że wszystko zostanie wykonane zgodnie z projektem, a także, że dotrzymany zostanie termin zakończenia prac. W takim przypadku komunikacja z ekipą i wykonawcami również spoczywa na projektancie, a klient może już tylko podziwiać efekt końcowy i cieszyć się gotowym mieszkaniem, czy domem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]