Ekskluzywna kuchnia to kuchnia funkcjonalna, wychodząca naprzeciw potrzebom jej użytkowników, zapewniająca komfort pracy, a także wygodne przechowywanie i łatwy dostęp do magazynowanych produktów. Choć w kuchni wykonywać musimy szereg czynności i obowiązków, nie muszą one wiązać się z wysiłkiem i zmęczeniem. Wystarczy, że wyposażymy tę przestrzeń w technologiczne udogodnienia, np.

  1. Otwieranie szafek poprzez docisk

Ekskluzywna kuchnia musi być funkcjonalna. Liczy się w niej płynność ruchów i odpowiednio dopasowana przestrzeń użytkowa. Odejście od uchwytów i zastąpienie ich systemami wspomagania otwierania to rozwiązanie, które nadaje kuchni nowoczesny wygląd oraz podnosi komfort jej użytkowania. Przykładem tego jest system Servo-drive proponowany przez markę Blum, który umożliwia otwieranie szafek poprzez delikatne dociśnięcie frontu. Dzięki niemu dostęp do szafki staje się niezwykle prosty, wygodny i higieniczny –  podczas przygotowywania posiłków nie musimy dotykać dłonią uchwytów.

Oddychające fronty?

To wynalazek technologiczny, który znajdziemy w meblach Icon zaprojektowanych przez Giuseppe Bavuso. Dzięki zastosowaniu specjalnych kratek wentylacyjnych oraz filtrów, a także otworów w krawędziach drzwi otrzymujemy perfekcyjną cyrkulację powietrza idealną do przechowywania żywności.

  1. Systemy cargo?

Komfort i wygodę w kuchni zapewnią również szafki cargo, które zamiast standardowej organizacji wnętrza zabudowy, oferują wysuwane półki gwarantujące łatwy dostęp do wszystkich produktów. Dzięki nim przechowywanie jest proste, a przestrzeń mebli optymalnie zagospodarowana.

ekskluzywne kuchnie to domowy luksus

Ekskluzywna kuchnia – nowoczesny sprzęt AGD

Kwestie estetyki i wygody to jednak nie wszystko. Ekskluzywna kuchnia powinna umożliwiać przygotowywanie posiłków na restauracyjnym poziomie. Na rynku znajdziemy szeroką paletę sprzętów AGD zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi technologiami, które sprawią, że gotowanie stanie się proste, a zarazem bardziej profesjonalne. Oto kilka przykładów luksusowych sprzętów:

  1. Piekarnik parowo-próżniowy?

Gotowanie na parze to jeden ze zdrowszych sposób na przygotowywanie jedzenia. Równie innowacyjne jest gotowanie próżniowe, zatrzymujące głęboki aromat, smak i konsystencję potraw, przy jednoczesnym zachowaniu ich wartości zdrowotnych. Wszystkie przygotowane produkty możemy także samodzielnie zapakować próżniowo. Wszystkie te zbawienne dla naszych kuchennych zadań funkcje znajdziemy w piekarniku parowym Electrolux CombiSteam SousVide, stworzonym do ekskluzywnej kuchni.

  1. Inteligentna lodówka?

Ekskluzywna kuchnia powinna być wyposażona w lodówkę inteligentną – prywatnego, kuchennego pomocnika posiadającego szereg innowacyjnych rozwiązań. Przykładem takiego urządzenia jest lodówka LG, która dzięki funkcji Smart Manager i panelowi LCD powie nam (bez konieczności otwierania drzwiczek), jakie produkty znajdują się w jej wnętrzu i jakie dania możemy z nich przyrządzić. Funkcja Freshness Tracker powiadomi nas o dacie przydatności do spożycia posiadanych produktów, a Health Manager pomoże w prowadzeniu zbilansowanej diety. Do tego Smart Shoping umożliwia zaprogramowanie lodówki w ten sposób, żeby sama zamawiała kończące się produkty w sklepie internetowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]