panele ogrodzeniowe

Dbałość o środowisko naturalne jest niezwykle ważna w dobie problemów ekologicznych. Z tego względu w każdym miejscu warto wykorzystywać naturalne materiały, takie jak drewno. Przykładem idealnym do ogrodu może być wysokiej jakości wiklina. Dowiedz się więcej o jej właściwościach i wybierz idealną dla siebie.

Pochodzenie i obróbka materiału

Wiklina wykorzystywana przez Wiklinowy Ogród pochodzi z podkarpackich terenów. Jest zbierana i poddawana obróbce, która nadaje jej zarówno charakterystycznego wyglądu, jak również wytrzymałości. Pierwszym i najważniejszym etapem jest w tym przypadku jej parzenie, które polega na oddziaływaniu pary wodnej i wysokiej temperatury na gałązki. Dzięki temu zostają one przygotowane na spotkanie z niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Kolejny etap, jeszcze bardziej wydłużający żywotność osłony, to impregnacja. Pozwala ona na wydobycie głębi barwy i blasku drewna, a jednocześnie gwarantuje zwiększenie wytrzymałości.

Panele wiklinowe

Ogrodzenia z wikliny mogą przybierać formę paneli albo płotków. Wiklinowe panele, ze względu na dużą naturalną giętkość materiału, zaopatrzone są w ramę i poprzeczne drążki. Zyskują w ten sposób odpowiednią stabilność i wytrzymałość. Przygotowywane są w formie prostokąta lub kwadratu, dzięki czemu można z nich z łatwością skonstruować pełne, samodzielne ogrodzenie.

W zależności od swojej wysokości, panele wiklinowe mogą zostać wykorzystane do stworzenia ogrodzenia wokół ogrodu lub tarasu. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w celu odnowienia wyglądu przestrzeni – przyczepione do starego płotu lub siatki nadadzą mu nowego, atrakcyjnego wyglądu.

Gdzie warto wykorzystać panel wiklinowy?

Najlepszym miejscem na wykorzystanie panelu będzie to, w którym porusza się wiele osób. Za sprawą gęstego splotu i odpowiedniej wysokości, panele pozwolą na odgrodzenie przestrzeni ogrodu od wścibskich oczu sąsiadów czy przechodniów. Dzięki temu nabierze on bardziej kameralnego charakteru, a każde przyjęcie, które się w nim odbędzie, okaże się bardziej zaciszne i przytulne.

Na tarasie panele można zastosować od najbardziej nasłonecznionej lub wietrznej strony, dzięki czemu zmniejszają nieprzyjemne doznania, związane z pogodą. Jednocześnie również pozwalają odgrodzić przestrzeń od wścibskich spojrzeń, co gwarantuje zachowanie intymności w tym miejscu.

Płotki wiklinowe

Wiklinowe płotki są niewielkimi parawanikami, przygotowanymi na specjalnych “nóżkach”, które ułatwiają ich osadzenie w ziemi. Mają różne długości i wysokości, dzięki czemu można je łatwo dopasować do danego miejsca i aktualnych potrzeb. Świetnie sprawdzają się między innymi do oddzielenia od siebie różnych rodzajów roślinności. Pozwolą także na wyznaczenie konkretnych przestrzeni, które służą do rekreacji lub nasadzeń.

Jednocześnie są one ciekawym, ekologicznym elementem ozdobnym, urozmaicającym przestrzeń wokół domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]