Deskorolka elektryczna do 1000 zł

Deskorolki elektryczne są stosunkowo nowym wynalazkiem, ponieważ pojawiły się na rynku dopiero kilka lat temu. Jednak cały czas zyskują na popularności, szczególnie wśród najmłodszych użytkowników, ponieważ są bezpieczne, nie wymagają użycia siły i pozwalają na przyjemną jazdę. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się podarować deskorolkę dziecku w prezencie – z okazji urodzin, komunii czy dobrych ocen na świadectwie. Czy to dobry pomysł? Jakie modele w cenie do 1000 zł są godne uwagi?

Czy deskorolka elektryczna to dobry prezent dla dziecka?

Dzieci coraz częściej otrzymują w prezencie deskorolkę elektryczną, dlatego rodzice zastanawiają się, czy jazda na takim urządzeniu jest bezpieczna. Tak naprawdę wiele zależy od samego sposobu jazdy. Podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze, hulajnodze czy na rolkach, istnieje ryzyko wywrotki spowodowane nierówną nawierzchnią, zbyt szybką i nieodpowiedzialną jazdą czy wykonywaniem gwałtownych ruchów. Jednak, zapewniając dziecku odpowiednią ochronę w postaci kasku na głowę i kompletu ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki, zwiększymy bezpieczeństwo jazdy i zapewnimy dziecku odpowiednią ochronę przed urazami. Wątpliwości budzi również sama jazda na deskorolce elektrycznej. Wiele osób zastanawia się bowiem, czy można jeździć po ulicy na desce i od ilu lat jazda na niej jest dozwolona. Trudno jest znaleźć odpowiedzi na te pytania, ponieważ w prawie polskim taka deskorolka po prostu nie figuruje. Oznacza to, że poruszając się, na deskorolce elektrycznej jesteśmy traktowani jako piesi.

deskorolki elektryczne

Pomimo tego, jazda na deskorolce elektrycznej ma wiele zalet, dlatego z pewnością będzie dobrym prezentem dla starszych dzieci. Przede wszystkim zachęci je do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zapewniając mnóstwo frajdy. Co więcej, hoveboard może być dobrym środkiem transportu do sklepu czy szkoły, a dzięki temu, że zasilany jest elektrycznie, nie wydziela szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń. Warto pamiętać, że sterowanie deskorolką odbywa się poprzez odpowiedni balans ciałem, dzięki czemu dziecko będzie ćwiczyć swoją koordynację ruchową.

Deskorolka elektryczna do 1000 zł – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dla dzieci w zupełności wystarczą mniej zaawansowane deskorolki elektryczne. Jeszcze kilka lat temu ich ceny były dość wygórowane, ale teraz bez problemów znajdziemy dobry sprzęt w stosunkowo niskiej cenie. Jednak bez względu na to, czy interesuje nas deskorolka elektryczna do 1000 zł, czy do 2000 zł, przed zakupem powinniśmy zapoznać się z jej parametrami, aby wybrać model dopasowany do potrzeb dziecka. Przede wszystkim warto sprawdzić pojemność akumulatora, ponieważ im będzie ona większa, tym dziecko dłużej będzie mogło jeździć na deskorolce. Dobrej jakości akumulator spokojnie wytrzymuje jazdę przez około 20 km. Kolejnym ważnym parametrem jest maksymalna prędkość pojazdu. Większość deskorolek jest w stanie poruszać się z prędkością 10-20 km/h, choć znajdziemy i takie modele, które rozwijają prędkość do 25 km/h. Przy wyborze pojazdu należy również wziąć pod uwagę wielkość i rodzaj kół. Każda deska porusza się na dwóch kółkach i to właśnie one wpływają na komfort jazdy. Większe koła, np. o średnicy 8,5 cali pozwalają na jazdę nawet po trawie czy nierównym terenie. Aby hoveboard pozwalał na bezpieczną jazdę, warto wybrać model z antypoślizgową powłoką, dzięki której stopy dziecka nie będą się ślizgać podczas przejażdżki.

Deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna do 1000 zł – którą wybrać?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, dla dzieci odpowiednia będzie mniej zaawansowana deskorolka elektryczna do 1000 zł. W tej cenie można bez problemu kupić solidny sprzęt, który zapewni dziecku wiele godzin znakomitej zabawy. Jednym z takich pojazdów jest deskorolka elektryczna Fiat 500 H65K, która została wykonana z tworzywa ABS, cechującego się wysoką odpornością na uderzenia. Ten model dysponuje kołami o średnicy 6,5 cali i może poruszać się z maksymalną prędkością 15 km/h. Natomiast akumulator o pojemności 4000 mAh pozwala przejechać dystans 20 km na jednym ładowaniu. To tania deskorolka, która kosztuje mniej niż 500 zł – będzie idealnym prezentem dla dziecka. Pozytywne opinie wśród użytkowników zbiera również deskorolka elektryczna Kawasaki KX PRO 6.5A, która rozwija prędkość na poziomie 15 km/h i może przejechać 20 km. Pojazd spełnia wymogi standardu IP54, co oznacza, że jest odporny na zachlapania niewielką ilością wody. Wytrzyma więc chwilę na deszczu, ale lepiej nie wjeżdżać deską w kałuże. Warto wspomnieć, że deskorolka ma 6,5-calowe koła, które są w stanie pokonać wzniesienia o maksymalnym kącie nachylenia 30 stopni.

Wiele modeli deskorolek elektrycznych dla dzieci w cenie poniżej 1000 zł można kupić w nowo otwartym sklepie internetowym Inlago.pl:

https://inlago.pl/rekreacja/deskorolki-elektryczne

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMontaż okien. Fachowo i bez usterek
Następny artykułEnergia w domu

Projektowanie i urządzanie wnętrz to jej żywioł. Kocha swoją pracę i nie może bez niej żyć! :)