Konstrukcje blaszane to jedne z najwytrzymalszych i najbardziej funkcjonalnych budowli. Mogą służyć do przechowywania auta lub jako magazyn. W tym artykule przedstawiamy zalety takich rozwiązań i odpowiadamy na pytanie, czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Garaże blaszane – najpopularniejsze rozwiązanie

Najlepszym i najpopularniejszym przykładem konstrukcji z blachy są Garaże blaszane. Nie ulegają gniciu, są wytrzymałe i proste w budowie. Ochronią nasz samochód nawet podczas najgorszych warunków atmosferycznych. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości — garaż blaszany będzie idealnym rozwiązaniem. Oprócz naszych samochodów mogą służyć do innych celów jak przechowywanie opon, narzędzi i cennego sprzętu. Zaletą jest to, że podczas zamówienia można je dowolnie konfigurować: wymiary (na samochody najpopularniejsze i najtańsze są garaże 3x5m), liczba stanowisk, bram, drzwi i okien a  także rodzaj spadu dachu i wysokość.

Blaszaki i ich zastosowanie

Zalet takich rozwiązań jest wiele. Blaszaki można dostosować do własnych potrzeb, dowolne wymiary konstrukcji, postawić je bez zezwoleń(do 25m2) oraz użytkować przez długie lata. Montaż na miejscu oraz wykonanie są szybkie i komfortowe. Wiaty blaszane tworzone są na zamówienie klienta. Takie rozwiązanie pozwala idealnie dopasować wymiar i wykorzystać maksimum wolnego miejsca. Z kolei  Hale blaszane stawiane są przede wszystkim jako magazyny dla firm czy też miejsce parkingowe dla dużych samochodów, posiadają one solidną konstrukcję, hale zaczynają się od wymiarów 10x5m a mogą być nawet długie 10x30m według zaleceń klienta.

Co jeszcze do ogrodu? – Kojce dla psów.

Technologia ta ma też inne zastosowania, które nie przychodzą na myśl w pierwszym momencie — są to m.in. kojce dla psów. Rozwiązanie takie daje o wiele większy komfort zwierzakowi niż w przypadku tradycyjnych — drewnianych konstrukcji. Kojce zapewniają większą powierzchnię dla naszego psa a także możliwość zamontowania budy w środku daje zwierzakowi pełen komfort. Kojce  można dowolnie konfigurować, zabudować z jednej lub z dwóch stron tak aby zapewnić szczelną ochronę przed takimi warunkami atmosferycznymi jak wiatr czy deszcz.

Coś dla działkowiczów – Domki ogrodowe – Altany blaszane

Ciekawym i popularnym rozwiązaniem stosowanym przez działkowiczów są altany blaszane tzw. Domki ogrodowe. Szybki proces powstawania oraz niskie koszty pozwalają na urządzenie dogodnego miejsca do spędzania czasu na świeżym powietrzu a przede wszystkim zabezpieczenie narzędzi do ogrodu czy też urządzeń takich jak kosiarki itp.. Materiał ten doskonale sprawdzi się również jako schowki budowlane czy schowki na drewno do kominka.

Kto produkuje garaże blaszane?

Na rynku istnieje dużo firm oferujących takie usługi. Dzięki temu klienci mają wiele możliwości. Dobór odpowiedniego rozwiązania pozwoli na komfortowe przechowywanie samochodu lub majsterkowanie po pracy. Przykładową firmą, która oferuje takie rozwiązania, jest Igopol – http://igopol.pl . Warto sprawdzić, czy blaszane konstrukcje nie sprawdza się najlepiej obok naszego domu.

[Głosów:3    Średnia:5/5]