Sypialnia w kawalerce

Sypialnia to miejsce, które powinno być oddzielone od innych pomieszczeń w domu. Nie da się bowiem ukryć, że każdy z nas chce by było miejscem intymnym, przeznaczonym wyłącznie dla nas. Niestety w małych mieszkaniach, a zwłaszcza w kawalerkach, często stanowi to problem. Czy jednak oznacza to, że musimy rezygnować ze swoich planów? Jak się okazuje, niekoniecznie.

Oddziel się

jednym z najczęściej stosowanych, a zarazem najprostszym rozwiązaniem, które pozwala na stworzenie własnej, niewielkiej sypialni jest wykorzystanie ścianek działowych. Nie da się ukryć, że wadą tego rozwiązania jest ograniczenie przestrzeni w salonie. Mimo to jednak warto się nad nim zastanowić. Może bowiem okazać się ono bardzo komfortowym. Zwłaszcza wtedy, gdy zadbamy o oszczędzające miejsce rozwiązania takie jak szerokie przesuwne drzwi z przezroczystego tworzywa

Wygospodaruj miejsce

Kolejnym rozwiązaniem, które może nam pomóc w stworzeniu prywatnego zakątka do spania. Jak to zrobić? Wbrew pozorom, to bardzo proste, Wystarczy bowiem postawić łóżko w części pomieszczenia najbardziej oddalonej od drzwi lub we wnęce. Co więcej, jeśli zależy nam na tym, aby miejsce, w którym śpimy nie rzucało się w oczy, możemy zamiast zwykłego łóżka kupić rozkładaną kanapę lub nowoczesną i elegancka rogówkę z funkcją spania oraz bardzo praktycznym pojemnikiem na pościel. Dzięki temu nie tylko miejsce, w którym śpimy pozostanie dyskretne, ale również zapewnimy sobie dodatkowa powierzchnię, na której mogą spocząć nasi goście. Co jak wiadomo, w przypadku małego metrażu ma ogromne znaczenie i bardzo ułatwia codzienność.

Dodatkowo warto oddzielić je antresolą, kolumną z roślinami lub meblami. W dzisiejszych czasach mamy bardzo wiele możliwości. Warto więc je wykorzystać.

Tym bardziej, że stworzenie zakątka sypialnianego nie powinno być ani trudne, ani kosztowne.

Jak więc widać sposobów na to by wygospodarować sypialnię w najmniejszym nawet mieszkaniu jest naprawdę sporo. Warto więc wykorzystać je by zapewnić sobie komfort i prywatność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Następny artykułJaką pościel wybrać?

Projektowanie i urządzanie wnętrz to jej żywioł. Kocha swoją pracę i nie może bez niej żyć! :)