Jakich zasad należy się trzymać, ustawiając pralkę w kuchni?

Ustawienie pralki w kuchni zazwyczaj spowodowane jest brakiem miejsca w łazience. Robimy to dlatego, że pralka wpasuje się tylko do wnętrza w kuchni. O czym należy pamiętać, ustawiając pralkę w kuchni? Jakich zasad należy się trzymać, ustawiając pralkę w kuchni?

Proste zasady ustawiania pralki w kuchni

Najlepszym miejscem na ustawienie pralki jest oddzielne pomieszczenie zwane pralnią, jednak kiedy nie mamy takiej możliwości, decydujemy się na ustawienie jej w kuchni bądź łazience. Kiedy łazienka jest mała, to wtedy kuchnia jest najlepszym miejscem, w którym możemy ją ustawić.

  • Dostęp do wody i odpływu

Planując rozstawienie mebli, nie możemy zapomnieć o ustawieniu pralki, nie może być ona bowiem postawiona, w jakimkolwiek miejscu. Pralka powinna stanąć w miejscu, gdzie będzie miała dostęp do odpływu i wody, a także gniazda.

  • Dostęp do zasilania

Dostęp do gniazda jest najmniej ważny w tym przypadku, ponieważ zawsze możemy użyć przedłużacza. Jednak kiedy nie lubimy widocznych kabli, powinniśmy uwzględnić odległość gniazda na samym początku.

  • Rozmiar pralki

Kupując pralkę do kuchni, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jej rozmiar i to, czy jest ładowana od frontu, czy od góry. Pralka ładowana od góry nie zda egzaminu w kuchni, ponieważ jest to bardzo niewygodne rozwiązanie.

Jak ukryć pralkę w kuchni?

Najlepszym pomysłem na pralkę, która sprawdzi się w kuchni jest pralka do zabudowy, dzięki temu mamy dodatkową powierzchnię do przygotowania potraw i pewność, że nikt nawet nie będzie wiedział, że w  naszej kuchni jest pralka. Przed wybraniem się do sklepu po pralkę, zmierzcie dokładnie miejsce, w którym macie zamiar postawić pralkę. W przypadku pralek pod zabudowę pamiętajcie, że musi się ona zmieścić do szafki.

Niektórzy decydują się na pralkę w kuchni nie tylko ze względu na wielkość łazienki. Osoby, które są wielozadaniowe, lubią mieć wszystko w jednym miejscu. Dzięki pralce w kuchni, podczas przygotowania potraw, mogą jednocześnie załadować pralkę, czy wyciągnąć ubrania. Kiedy mamy dowolność w ustawieniu pralki, może stanąć zarówno w kuchni, jak i łazience i nie wiemy, gdzie lepiej ją postawić weźmy pod uwagę kilka czynników. Jeżeli nasza kuchnia jest otwarta na salon, nie powinniśmy decydować się na pralkę w kuchni, będzie to wyglądać mało estetycznie. Kiedy nasza kuchnia jest oddzielnym pomieszczeniem, w łazience mamy sporo miejsca i spokojnie może w niej stanąć pralka, jednak podczas relaksujących kąpieli, nie chcemy słyszeć pralki, czy też nie pasuje nam pod względem ustawienia, czy jakiegokolwiek innego czynnika, wtedy zdecydowanie nasza pralka powinna stanąć w kuchni. Również w łazience możemy mieć zabudowaną pralkę, jednak jest to mało praktyczne rozwiązanie.

Pamiętajcie, że pralki ładowane od góry, mogą być narażone na jedną często zdarzającą się usterkę, czyli ciało obce pod bębnem. Niejednokrotnie nie możemy poradzić sobie z taką naprawą pralki i musimy wezwać serwis zajmujący się naprawą pralek taki, jakim jest Technikan.pl. Dlatego też nie tylko ze względu na dodatkowy blat, ale także mniejsze prawdopodobieństwo awarii, powinniśmy zdecydować się na pralkę ładowaną od frontu, szczególnie w kuchni.

[Głosów:10    Średnia:3/5]