Jaki agregat wybrać, by nie zmarnować pieniędzy

Obecnie na rynku są dostępne tysiące modeli agregatów. Tanie, drogie, benzynowe, na olej napędowy – wybór jest ogromny. Jaki więc agregat kupić, by nie zmarnować pieniędzy?

Tani czy drogi?

Pierwsze kryterium, które ma ogromny wpływ na wybierane urządzenie, to oczywiście pieniądze. Na rynku nie brakuje tanich modeli oferowanych na licznych aukcjach internetowych. Zdarza się, że cena takiego urządzenia w porównaniu z agregatem renomowanej firmy jest co najmniej dwa razy niższa. Czy to oznacza, że jest on równie dobry? Niekoniecznie. Wystarczy, że poczytamy opinie klientów, którzy zakupili ten produkt. Problemy pojawiają się zazwyczaj już przy pierwszym uruchomieniu. Później dochodzi skraplanie paliwa w okolicach uszczelek, co sprawia, że w pomieszczeniu ulatnia się nieprzyjemny zapach benzyny. Problemem może być również stabilna praca agregatu, bądź też słabej jakości obudowa. Jeśli nie zamierzamy wydać dużej kwoty na agregat, to powinniśmy chociaż dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Pamiętajmy jednak, że droższe urządzenia renomowanych marek uchronią nas od tego typu problemów. Jakie więc są zalety korzystania z agregatów wysokiej jakości?

Agregaty prądotwórcze – benzyna czy diesel

Przede wszystkim kupując droższy sprzęt mamy gwarancję niezawodnego działania. Elementy konstrukcyjne oraz poszczególne części wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu opisane wyżej sytuacje nie będą miały miejsca. Kupując agregat prądotwórczy powinniśmy zacząć od wyboru silnika. Do użytku prywatnego powinniśmy rozważyć agregat zasilany benzyną lub olejem napędowym. Ten pierwszy idealnie sprawdzi się do użytku awaryjnego. Jego główną zaletą jest stosunkowo cicha praca oraz niskie koszty utrzymania. Konstrukcja tego silnika jest prosta, dzięki czemu nie ma problemów z jego serwisowaniem. Producenci zalecają, by robić to dopiero po stu godzinach pracy.

Jeśli jednak potrzebujemy agregat do ciągłej pracy, np. na budowie, powinniśmy zdecydować się na  model wyposażony w silnik diesla. Urządzenia te są droższe, ale koszty utrzymania takiego sprzętu są zdecydowanie niższe. Silnik diesla jest gwarancją wysokiej sprawności oraz niezawodności. W ciągłej pracy zużywa on mniej paliwa niż silnik benzynowy. Prace serwisowe natomiast powinno się przeprowadzać dopiero po dwustu godzinach pracy.

Agregaty prądotwórcze – systemy usprawnią działanie

Kolejnym etapem w wyborze odpowiedniego agregatu będą nowoczesne funkcje, które usprawniają jego działanie. Producenci tych urządzeń dokładają wszelkich starań, by agregaty prądotwórcze działały jak najbardziej efektownie. Dlatego w wielu urządzeniach spotykamy rozwiązania, które potrafią zredukować zużycia paliwa czy hałas. Wszystko dzięki systemowi „Professional PRO Line”, który kontroluje pobór mocy. Jeśli agregat nie dostarcza odbiornikom mocy, to jego prędkość obrotowa zmniejsza się. Urządzenie pozostaje w trybie gotowości i zużywa mniej paliwa, w dodatku pracując ciszej niż normalnie. W ten sposób udało się także zredukować emisję spalin. Innym wartym uwagi system jest AVR. To cyfrowa regulacja napięcia, która chroni podłączone do agregatu prądotwórczego odbiorniki przed wahaniami napięcia, a co tym idzie  przed ich uszkodzeniem. Sprawdź tutaj agregat, który posiada wszystkie wspomniane funkcje. Dodatkowo jest on wyposażony w regulację częstotliwości, co pozwala na bezpieczne podłączenie urządzeń, które są bardzo czułe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZegarki Michael Kors
Następny artykułProjektowanie kuchni

Projektowanie i urządzanie wnętrz to jej żywioł. Kocha swoją pracę i nie może bez niej żyć! :)