stropodach

Zadziwiająco wysokie rachunki za ogrzewanie? Ciągłe wahania temperatury w domu? Są to oznaki źle ocieplonego stropodachu. Jeśli chcemy jak najszybciej im zapobiec, warto sprawdzić w jakim są stanie. Materiał, który jest najczęściej wykorzystywany przy ociepleniach to wełna mineralna, która niestety z wiekiem traci swoje właściwości. Jak więc skutecznie ocieplić stropodach?

Jak ocieplić stropodach – co powinieneś wiedzieć?

Decydując się na nowe ocieplenie stropodachu, warto wziąć pod uwagę nowoczesne metody. Jedną z nich jest pianka poliuretanowa. Jest to co prawda jeden z droższych materiałów, jednak naprawdę warto się nad nim zastanowić. Piankę wprowadza się w szczeliny, a tam rozrasta się likwidując wszystkie niechciane luki. Aktualnie, jest to najbardziej skuteczna metoda ocieplenia stropodachu. Jej ekologicznym odpowiednikiem, jest granulat z celulozy. Działa tak samo dobrze, a do tego jest przyjazny środowisku! Inne metody z których możemy skorzystać, to wełna mineralna oraz styropian. Wełna jest od wielu lat najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym przy ociepleniach. Jej cena pozwala na wydanie mniejszej ilości pieniędzy, jednak po pewnym czasie istnieje ryzyko powstania mostków termicznych. Jeśli chodzi o styropian, stosuje się go coraz rzadziej. Spowodowane jest to brakiem elastyczności oraz słabymi właściwościami ocieplającymi.

Jak ocieplić stropodach – korzystając z usług fachowców!

W teorii ociepleniem stropodachu moglibyśmy zająć się sami, jednak w praktyce może okazać się to zupełnie nieskuteczne. Jeśli nie posiadamy specjalnego przeszkolenia oraz wiedzy, cały zabieg może skończyć się zmarnowaniem pieniędzy, czasu oraz materiałów. A więc jak ocieplić stropodach, tak aby przyniosło to oczekiwane efekty? Najlepiej wynająć firmę taką jak ta https://stropodachy.com.pl/, która profesjonalnie zajmuje się ocieplaniem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że za kilka lat nie okaże się, że musimy powtarzać całą procedurę. Ocieplenie stropodachu zajmuje średnio jeden dzień, co pozwala uniknąć bałaganu związanego z remontem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]