Do czego przydają się przenośne agregaty prądotwórcze

Na co dzień korzystamy z różnych urządzeń elektrycznych – komputerów, odkurzaczy, elektronarzędzi czy maszynek do golenia. Większość z nich podłączamy do gniazdka, ale co zrobić, gdy znajdziemy się w miejscu, w którym nie ma prądu? Taka sytuacja może się zdarzyć w wielu miejscach: na wakacyjnym wyjeździe, na działce lub placu budowy. Warto wiedzieć, że przenośne agregaty prądotwórcze mogą w pewnym stopniu uzupełnić ten brak.

Przenośne agregaty – spotykamy się z nimi dość często

Każdy, kto był kiedyś na koncercie czy imprezie plenerowej prawdopodobnie korzystał z przenośnych agregatów. Takie wydarzenia często są organizowane w miejscu, w którym albo nie ma instalacji elektrycznej, albo jest ona zbyt słaba, by zasilić wszystkie urządzenia. Oświetlenie sceny, nagłośnienie i zaplecze wymaga mocy liczonej w dziesiątkach kilowatów. Największe przenośne agregaty oferują zasilanie o mocy przekraczającej 100 kW, a i tak zdarza się, że na większych eventach potrzebne jest wykorzystanie kilku takich maszyn. Jeżeli byliście kiedyś w cyrku, wesołym miasteczku czy na koncercie, to prawdopodobnie było to możliwe właśnie dzięki zastosowaniu przenośnych agregatów. Są one też często wykorzystywane do zasilania coraz popularniejszych food trucków – szczególnie na zlotach miłośników takiej formy gastronomii.

Przenośne agregaty nadają się także dla osób prywatnych

Przedstawione powyżej przykłady sugerują, że agregaty przenośne są przeznaczone dla firm. Warto jednak wiedzieć, że na stronie https://agregaty.com.pl/agregaty-przenosne/ można kupić również modele dedykowane zwykłym osobom, które potrzebują naładować laptopa na wakacjach czy zasilić elektronarzędzia, urządzenia ogrodowe lub domek działkowy. Najmniejsze przenośne agregaty ważą kilkadziesiąt kilogramów i z łatwością zmieszczą się do bagażnika samochodu. Dzięki temu nawet jeżeli używamy agregatu przenośnego na działce, możemy zabierać go ze sobą, by uniknąć ryzyka kradzieży. Takie przenośne generatory prądu są też wykorzystywane przez osoby, które podróżują kamperami. Dzięki temu mogą cieszyć się pełną niezależnością podczas urlopu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]