Co się składa na udaną aranżację wnętrza?

0
1414

Kupowanie mebli i dekoracji, wybieranie kolorów, czy odpowiedniego oświetlenia, to kolejne etapy aranżacji, która ma na celu odmienić zimne i beznamiętne pomieszczenie w pełne życia wnętrze będące odbiciem charakteru właściciela. Nie jest to zadanie łatwe, a każdy, chociażby najmniejszy błąd może zrujnować zasnutą w głowie wizje idealnego pokoju, salony czy sypialni. Na co trzeba uważać i co składa się na udaną aranżację wnętrza? O tym w dzisiejszym materiale!

Po pierwsze styl

Szykując się do pierwszych zakupów przed aranżacją wnętrza, musimy zwrócić uwagę na to, w jakim stylu chcemy urządzać. Kupowanie czegokolwiek bez planu i zamysłu skończy się najprawdopodobniej tak, jak się zaczęło, czyli chaotycznie i niespójnie. Efekt końcowy, na który składają się wszystkie elementy aranżacji, musi być spójny, więc wszystko, co kupimy powinno pasować do określonego stylu. Skandynawski, boho, klasyczny, czy industrialny – nie ważne, co wybierzemy, musimy trzymać się z góry założonego planu. Oczywiście, czasem zdarzy się sytuacja, w której nie możemy znaleźć perfekcyjnie pasującego zestawu, ale wtedy z pomocą przychodzą meble uniwersalne, jak np. krzesło H-261, które swoim designem wpasowują się w kilka najpopularniejszych stylów.

Nie stawiaj na tandetę

Drugą niezwykle ważną zasadą, którą należy się kierować podczas urządzania własnego kąta, jest jakoś zakupionych elementów. Z jednej strony ciężko jest kupić wszystko z najnowszego katalogu, z drugiej strony, musimy zadbać, o to, aby nie wydawać większości budżetu na “duże rzeczy”, by potem za resztę pieniędzy polować na okazję w celu skompletowania niezbędnych elementów. Kupując wszystko w dobrym, zadbanym, niekoniecznie nowym stanie możemy zaopatrzyć się w porządny zestaw mebli i akcesoriów, który wytrzyma dłużej niż tylko jeden sezon. Czasem warto dołożyć,  by później nie musieć kupować po raz drugi. Z drugiej strony, tańsze nie znaczy gorsze, co doskonale pokazuje wcześniej wspomniane czarne krzesło h-261 w sklepie Arpos1.pl.

Zadbaj o ekspozycje

Ostatnim elementem udanej aranżacji jest niewątpliwie oświetlenie. To ono nadaje całości wyjątkowego charakteru i dodaje wnętrzu klimatu. Dobór odpowiedniego światła pozwoli wydobyć na wierzch, to co, chcemy wyeksponować, dzięki czemu nasze wnętrze stanie się kompletne i spójne. Z drugiej strony, źle dobrane oświetlenie może stworzyć w mieszkaniu, czy domu brzydkie światłocienie, sprawiając, że wszystkie ozdoby i dekoracje będą sprawiać wrażenie zbędnych i nieciekawych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]