Agregaty prądu – podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie

Agregaty prądu to rozwiązanie, które przenosi się z dużych przedsiębiorstw do małych firm, a także gospodarstw domowych. Coraz częściej spotkać je można również na działkach rekreacyjnych, czy campingu. Właśnie dlatego postanowiliśmy podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu.

Agregaty prądu – skonfiguruj urządzenie pod odbiorniki

Oglądając agregaty prądu należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie będą pod nie podpięte odbiorniki. Mowa tutaj o tym, czy będą to urządzenia jedno-, czy trójfazowe. Następnie, czy są one indukcyjne, rezystancyjne, czy nieliniowe. Te pierwsze w momencie rozruchu będą potrzebowały znacznie więcej mocy niż podczas pracy stałej. Do nich należą chociażby: elektronarzędzia siłowe, sprężarki powietrza, klimatyzatory, a także lodówki i zamrażarki. Odbiorniki rezystancyjne to z kolei sprzęt RTV, AGD, a także oświetlenie. Tego typu urządzenia tak podczas rozruchu jak i pracy stałej mają takie same potrzeby względem mocy. Mimo to zaleca się zwiększenie mocy znamionowej o 20 procent. Specyficznymi urządzeniami są te nieliniowe. Tutaj również zaleca się zwiększenie mocy o 20 procent. Należy jednak zwrócić uwagę, że są to odbiorniki bardzo czułe na zmiany napięć. Właśnie dlatego agregat prądu powinien posiadać systemy zabezpieczające. Takimi urządzeniami są: sprzęt komputerowy, telewizory, czy zasilacze UPS.

Agregaty prądu do domu – stacjonarny czy przenośny?

Agregaty prądu nie różnią się tylko wyżej wymienionymi danymi technicznymi. Warto zaznaczyć, że w ofercie sklepów takich jak https://agregaty.com.pl/ znajdują się urządzenia stacjonarne jak i przenośnie. Te pierwsze sprawdzą się tak w firmie jak i domku jednorodzinnym. Czyli wszędzie tam gdzie nie ma potrzeby ich przenoszenia. Ta z całą pewnością zaistnieje, gdy będzie to urządzenie wykorzystywane np. na wycieczkach campingowych, czy działkach rekreacyjnych. Warto tu jednak zaznaczyć, że taki awaryjny agregat do domu również może być przenośny np. w formie bardzo wygodnej walizki. Wykorzystać go wówczas można podczas wyjazdów, czy też w przydomowym warsztacie. Zakup uwarunkowany jest tu głównie oczekiwaniami względem czasu jego pracy. Na rzecz agregatu stacjonarnego przemawia z kolei fakt, iż jest on na stałe podłączony do instalacji elektrycznej domu. Taki posiada system, który samoczynnie uruchamia urządzenie w chwili zaniku napięcia w sieci elektronicznej. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że urządzenia będące w domu zostaną narażone na nagły skok napięcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]