Wciągniki i wciągarki – czym się od siebie różnią?

Zarówno wciągniki jak i wciągarki to niezwykle praktyczne urządzenia, które bez wątpienia przydadzą się w wielu pracach. Szczególne zastosowanie znajdziemy dla nich w halach produkcyjnych, warsztatach oraz magazynach. Pozwalają z łatwością przemieszczać nawet bardzo ciężkie przedmioty. Specjaliści z firmy Red Rooster wyjaśniają czym wciągarki różnią się od wciągników. To nie są te same urządzenia!

Wciągarki i wciągarki – czym są?

Zarówno wciągniki jak i wciągarki  można zaliczyć do grupy urządzeń transportu bliskiego UTB, czyli urządzeń transportowych o ograniczonym zasięgu. Obydwa urządzania są rodzajami dźwignic prostych, nazywanych też ciągnikami. Służą przede wszystkim do podnoszenia lub przeciągania ładunków za pomocą lin lub łańcuchów wraz z odpowiednim zaczepem, takim jak na przykład hak.

Wciągniki i wciągarki mają wiele zastosowań. Doskonale sprawdzają się w branży budowalnej, wydobywczej, montażowej, przeładunkowej i w wielu innych gałęziach przemysłu. Wciągniki są jednak często mylone z wciągarkami, ale czy słusznie? Okazuje się, że nie. To dwa odmienne urządzenia.

Czym wciągarki różnią się od wciągników?

Wiele osób wciąż często myli wciągniki z wciągnikami. Nie można jednak stosować tych nazw naprzemiennie, ponieważ są to dwa różne urządzenia. W praktyce służą do tego samego, jednak są pomiędzy nimi pewne różnie wynikające w sposobie pracy i budowy.

Wciągniki to urządzenia, których konstrukcją nośną jest sama obudowa mechanizmu podnoszenia. Dają one możliwość pionowego transportu towarów i często są używane na przemian z żurawiami, dźwigami, czy suwnicami. Inaczej jest w przypadku wciągarek, które działają na osobnej konstrukcji nośnej. Najczęściej jest to rama stała, przejezdna lub przesuwna. Daje to możliwość transportowania towarów również w poziomie.

Obydwa urządzenia możemy spotkać w wielu warsztatach i w magazynach, jednak nie należy ich ze sobą mylić. Wszystkie niezbędne urządzenia, między innymi takie jak: wciąg łańcuchowy, wciągarka łańcuchowa, wciągarki łańcuchowe i wciągnik łańcuchowy można zakupić w firmie Red Rooster Poland.

[Głosów:8    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ