Śruby - konwersja norm ISO/DIN/PN

Analizujecie ten temat? Zastanawiacie się, jak wygląda odpowiednia konwersja norm ISO/DIN/PN? Jeśli tak, to bardzo dobrze składa się, że trafiliście na nasz dzisiejszy wpis poświęcony temu zagadnieniu. Dowiecie się, jak w praktyce zastosować konwersję. Poza tym poznacie przykłady sytuacji, w których taka tabela jest naprawdę bardzo przydatna.

Jak zastosować konwersję norm?

Odpowiednie zastosowanie konwersji norm ISO/DIN/PN wcale nie jest takie trudne, jak może wydawać się na samym starcie. Na pewno trzeba jednak poznać poszczególne skróty. ISO to normy najbardziej uniwersalne. Są one stanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Normy DIN są zatwierdzane przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Na terenie naszego kraju – i tak naprawdę tylko tutaj – są zaś stosowane Polskie Normy stanowione przez Polski Komitet Normalizacyjny.

Co trzeba zrobić, aby dowiedzieć się, jakie oznaczenia mają na przykład śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem (zamkowe)? Są one aktualnie naprawdę popularne. Wszystko dlatego, że ze względu na swoje właściwości – mają choćby sporą odporność na korozję – są stosowane do połączeń konstrukcji drewnianych czy takich, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. To jednak nie wszystko. Wykorzystuje się je również do skręcania elementów ogrodzeniowych, ławek czy płotów. W Polskich Normach mają one znaczenie PN 82406. Po skorzystaniu z tabeli konwersji ISO/DIN/PN dowiecie się, że pozostałe oznaczenia to DIN 603 i ISO 8677. Zadanie jest naprawdę bardzo łatwe do wykonania. Musicie tylko korzystać z odpowiedniej tabeli. Tak naprawdę trzeba znać tylko jedno znaczenie, aby poznać pozostałe.

Kiedy konwersja norm jest mile widziana?

Obecnie tego typu tabele są bardzo często wykorzystywane. Pamiętajcie, że nie zostały one stworzone, ponieważ na przykład komuś bardzo się nudziło… Warto zwrócić uwagę na fakt, że poszczególne normy określają na przykład klasę, materiał czy powłokę konkretnych elementów. Normalizacja ułatwia między innymi świadczenie usług, wytwarzanie dóbr, zarządzanie – na przykład w aspekcie zakupów – czy współdziałanie rozmaitych systemów. Przede wszystkim chodzi o firmy z innych krajów. Swego rodzaju unifikacja sprawia, że na przykład osoba z Polski bez problemu można zamówić śruby z Niemiec po podaniu norm odnoszących się do Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego. W dzisiejszych czasach często dzieje się zaś tak, że przedsiębiorstwa z naszego kraju współpracują z innymi podmiotami. Nic więc dziwnego, że konwersja ISO/DIN/PN bardzo ułatwia na przykład zamawianie czy realizację zamówień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKawa a nasz organizm
Następny artykułCiemna elewacja – wady i zalety

Projektowanie i urządzanie wnętrz to jej żywioł. Kocha swoją pracę i nie może bez niej żyć! :)