Ścianka prysznicowa i jej piękno

0
ścianka prysznicowa

Od zawsze miałem w łazience wannę.Tzn. nie ja miałem, a była w domu moich rodziców, gdzie się wychowywałem i spędziłem 30 lat życia. To był piękny okres mojego żywota na tym łez padole. W rodzinie było nas dziewięcioro i każdy biegł raz na tydzień do łazienki, aby wykąpać się po całotygodniowej ciężkiej nauce, Kto był pierwszy ten od razu wskakiwał do wanny i siedział tam tak długo, aż ojciec nie przyszedł z paskiem i grożąc pięścią nie wygonił jego z łazienki.

Wanna to było coś w rodzaju ekstazy, oczyszczenia i basenu. Takie były czasy w sześćdziesiątych latach na wschodnich wiejskich kresach.

Teraz mieszkam w wielkim mieście. Mam sto dwadzieścia metrów kwadratowych mieszkania. Lubię przepych i bogactwo. Mam siedem telewizorów, a używam tylko jednego, mam pięć samochodów, a jeżdżę tylko jednym, mam trzydzieści garniturów , a chodzę tylko w dwóch. Mam też wielką niesamowitą łazienkę gdzie jest fajna ścianka prysznicowa, która ma swój styl o czym mówią zawsze zaproszone kobiety. Pytają gdzie kupiłem tę fajną ściankę?

Odpowiedź jest zawsze jedna. Podaję im link do strony internetowej, czyli swissliniger.pl. Tam są najlepsze, najbardziej trwałe i wizualnie piękne ścianki prysznicowe, które zniewalają swoim wyglądem właśnie te panie. Tam można kupić wszystkie akcesoria do łazienek i pryszniców. Gdy mówię im o tym, kobiety te są jakby inne, cieplejsze, rozleglejsze i bardziej miłe.

Kiedyś myślałem, że lecą tylko na moje auta, metraż mieszkania i konto w banku, ale teraz już wiem co jest głównym powodem ich wizyt w moim wielkim domu. To ten wspaniały prysznic i ścianki.

Postanowiłem w każdym pomieszczeniu swojego mieszkania porozrzucać foldery z firmą, która produkuje te produkty. Najwięcej gazetek rzuciłem koło swojego łóżka, w wiadomym celu.Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ wszystkie zaproszone niewiasty lgnęły do tego miejsca bardziej niż do łazienki. Ja oczywiście miałem z tego pożytek, a że jestem nie napalonym samcem sprawiało mi to dużo przyjemności. Tak poznałem moją żonę Fryderykę.

Różnice między mieszkaniem w mieście a domem na peryferiach

0
Różnice między mieszkaniem w mieście a domem na peryferiach

Mieszkanie w wielkim mieście czy dom na peryferiach? To pytanie, które coraz częściej zadają sobie mieszkańcy miast, stających się coraz trudniejszym środowiskiem do codziennego życia. Smog, hałas, brak zieleni i bezpiecznych miejsc do zabawy dla dzieci – to główne powody, które skłaniają do zastanawiania się nad alternatywą dla mieszkania w mieście. Rozwiązaniem pośrednim, które pozwala cieszyć się spokojem, zielenią, ciszą i czystym powietrzem w nieodległym dystansie od miejskich atrakcji może być dom na peryferiach.

Tendencja do przenoszenia się właśnie na peryferia mieszkańców wielkich miasta staje się coraz silniejsza w ostatnich latach. Stres i pośpiech towarzyszące nam w codziennym życiu stają się bowiem coraz trudniejsze do zniesienia. Po pracy dużo chętniej odpoczywamy w zieleni niż na hałaśliwych ulicach czy w zatłoczonych klubach. Dużo więcej myślimy też o czystości środowiska wokół nas i zwolnieniu tempa życia. Coraz częściej więc decydujemy się na zamieszkanie we własnym domu, w którym mamy zapewnioną prywatność, a także możliwość prowadzenia życia dużo bardziej zgodnego z naturalnym środowiskiem.

Dom na peryferiach wielkiego miasta, jak w przypadku osiedla Ventana www.ventana.pl zlokalizowanego w Walendowie pod Nadarzynem, pozwala decydującym się na niego osobom na odpoczynek we własnym ogrodzie, a także w harmonijnie urządzonej przestrzeni wspólnej, w której znalazło się miejsce na plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy, rekreacyjne tereny zielone oraz Club House – przestrzeń na organizację imprez okolicznościowych przez mieszkańców. Wybudowane w klasycznym, eleganckim stylu domy osiedla Ventana to możliwość życia w przestrzeni nieporównywalnie większej niż mieszkania dostępne w Warszawie, a w cenie o wiele bardziej korzystnej niż absurdalnie chwilami wywindowane stawki za lokale dostępne w centrum stolicy.

Nowoczesna technologia zastosowana w domach na osiedlu Ventana pozwala właścicielom domów na peryferiach cieszyć się także warunkami życia porównywalnymi z mieszkaniami w apartamentowcach. Inteligentne systemy umożliwiają bowiem na wygodne sterowanie urządzeniami domowymi za pomocą aplikacji w smartfonie czy na tablecie.

Dom na peryferiach to także możliwość szybkiego dostania się do centrum miasta ze względu na obwodnicę Raszyna pozwalającą dotrzeć tam w 15 minut oraz dostępna na miejscu infrastruktura ułatwiająca codzienne życie. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne dla dzieci, a także centra handlowe i miejsca aktywnego wypoczynku, które w pełni zaspokajają wszystkie potrzeby mieszkańców.

Linie napowietrzne średniego oraz niskiego napięcia

0
Linie napowietrzne

Większość z nas na pewno słyszała o napowietrznych liniach wysokiego napięcia. Dzięki nim nasz krajobraz za oknem jest urozmaicony słupami oraz połączeniami między nimi. Szpaki mają gdzie siedzieć, a bociany budować gniazda. W dodatku dostęp do nich w przypadku awarii i konieczności naprawy jest bardzo łatwy, ponieważ znajdują się one w pobliżu naszych domostw. Generalnie każdy z nas może napisać lub powiedzieć o liniach wysokiego napięcia kilka słów. Jednak linie napowietrzne niskiego napięcia oraz linie napowietrzne średniego napięcia to środowisko elektryczne, o którym mogą wypowiedzieć się tylko osoby wykwalifikowane. Dowiedzieć się o istnieniu takiego sprzętu i jego wykorzystaniu można na przykład ze strony internetowej https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/linie-napowietrzne-sredniego-i-niskiego-napiecia. Owi „cisi bohaterowie” wymagają specjalistycznego zabezpieczenia i ostrożnej obsługi.

Choć praca ta może wydać się mniej odpowiedzialna niż przy liniach wysokiego napięcia ze względu na zasięg, nie zapominajmy jednak, że każda praca związana z elektryką wiąże się z bardzo dużym ryzykiem, choćby porażenia prądem, poparzenia, jak i kontuzji. O liniach napowietrznych niskiego i średniego napięcia warto zasięgnąć wiedzy u specjalistów z dziedziny elektryki, lecz także zwykły elektryk po szkole zawodowej powinien rozwiać wszystkie nasze wątpliwości. Zwłaszcza, że w naszym kraju szkolnictwo zawodowe z zakresu prac elektryka stoi na naprawdę wysokim poziomie, czego dowodem są na przykład szkoły elektroniczne i techniczne w większości polskich miast (na przykład jedna z najlepszych szkół w Polsce, Technikum Elektroniczne w Lublinie), jak również powszechny dostęp do pomocy i usług osób wykwalifikowanych, nie tylko w dużych miejscowościach, lecz także na wsiach.

Co prawda nie jest to zawód prestiżowy, co uważamy za niesłuszne, lecz żaden profesor nie wyjaśni nam raczej, czym są linie napowietrzne średniego napięcia lub linie napowietrzne niskiego napięcia. Tutaj potrzebna jest wiedza z zakresu elektryki, większa niż ta, którą dzieci w szkole podstawowej przyswajają na lekcjach techniki.

Bogato zdobiony żyrandol w łazience. Łamiemy zasady!

0
żyrandol w łazience

Łazienka… królewska, z dużą wanną czy wręcz luksusową kabiną prysznicową. Kilka zapachowych świec, gładka tafla podłogi i owalne lustro w pięknej ramie. O relaksie i długiej, gorącej kąpieli w takiej właśnie łazience, nie musimy już marzyć. My taką przestrzeń możemy stworzyć samodzielnie! Nie musi to być dokładnie taki obraz, ale dzięki bogato zdobionym żyrandolom, nasze łazienki zyskają na mianie pokoi kąpielowych.

Czym różni się płyta cementowa od płyty karton-gips?

0

Stosowanie płyt w budwnictwie jest bardzo wygodnym i popularnym rozwiązaniem. Łatwość ich transportu, magazynowania, montażu i obróbki sprawia, że są chętnie wykorzystywane zarówno przy wykańczaniu dużych obiektów, jak i podczas remontów pojedynczych pomieszczeń. Aby wybrać odpowiednią płytę do danego zastosowania, trzeba dobrze znać jej specyfikę. Poniżej prezentuję najważniejsze informacje dotyczące płyt g-k oraz płyt cementowych.

Remont dużego domu – o czym pamiętać?

0

Jeśli mamy duży dom, który posiada na dodatek dwie kondygnacje to sfera problemów remontowych bardzo się powiększa. Wystylizowanie dużych przestrzeni wymaga nie tylko poniesienia większych kosztów, ale również bardziej strategicznego rozplanowania prac.

Dwa poziomy różne style

Dwa poziomy w domu dają szerokie pole do aranżacyjnego manewru. Parter i kolejne piętra można urządzić w inny sposób. Na przykład „dół” przeznaczyć do podejmowania gości, z kolei górę do bycia bardziej sobą. Oczywiście można również starać się zachować spójność wizualną między wszystkimi pomieszczeniami. W takim wypadku trzeba zwracać uwagę na każdy element. W aranżacyjnej układance każdy szczegół ma znaczenie. Gdy bierzemy się za prace remontowe z uporem szukamy najlepszych rozwiązań, materiałów wykończeniowych oraz mebli. Tworzymy podstawę do końcowego efektu. Jednak w przypadku dużych powierzchni, trzeba również zadbać o „przejście” między jednym piętrem, a drugim. Schody są elementem, który często „zaskakuje” potrzebą wymiany lub dopasowania do nowego stylu. Najpopularniejszych rodzajem są schody zabiegowe (lekko skręcone), jednak fakt, że są one niemalże standardem wykończeniowym wcale nie znaczy, że jest to standard nudny. Schody zabiegowe to dość szeroka kategoria „produktów”, w której znaleźć można prawdziwie stylowe warianty. Będę one w stanie dopasować się zarówno do określonego stylu, jak i wpasować w większą ich ilość. Ma to duże znaczenie. Domów nie remontuje się gruntownie dość często. Na przestrzeni lat będzie się z pewnością prowadzić mniejsze prace, jednak całościowy remont to wydarzenie, które szybko się nie powtórzy. W efekcie schody zabiegowe muszą wizualnie pasować do przestrzeni, którą się odremontuje teraz oraz w przyszłości. Same schody zabiegowe są pokaźniejszym wydatkiem, z którym trzeba się liczyć, dlatego powinny one znaleźć się na szczycie listy remontowych rzeczy do zrobienia – wybieranie wariantów na szybko jest najlepszą receptą na większe koszty i nietrafione zakupy.

Promocje w lato

Lato to czas, kiedy praktycznie każdy sklep wprowadza liczne promocje. Z sklepami wykończeniowymi nie będzie inaczej. Lato to nieformalny czas polskich remontów – wtedy to bierzemy się za długo odkładane prace, chcąc w możliwie jak najkrótszym czasie zrobić jak najwięcej. Warto przed przystąpieniem do prac bardzo dobrze zaplanować każdy element, który będzie odnawiany/zmieniany (jak np. schody zabiegowe). Inaczej niepotrzebnie narażamy się na chybione zakupy, kosztowne korekty oraz zmarnowany cenny czas.

Zegar na ścianę jako element wystroju?

0

Wnętrzarstwo może być oparte o wiele atrybutów. Najważniejsze są zasady oraz spójność elementów. To, co będzie tworzyć wystrój pomieszczenia, zależy już od możliwości, jakie posiadamy i indywidualnych preferencji. Mogą być to meble, światła, lampy, ozdoby oraz zegary. W tym artykule w szczególności skupimy się na tym ostatnim i postaramy się podpowiedzieć, jakie zegary najlepiej dobrać do konkretnych styli aranżacyjnych.

Na jakie czasomierze warto postawić?

Nie da się ukryć, że zegar ścienny to bardzo ważny element domostwa. Znajdziemy go w większości mieszkań w naszym kraju i aktualnie w dobie urządzeń elektronicznych pełni on już bardziej funkcję ozdobną i symboliczną niż tą, do której był oryginalnie delegowany. Wybierając zegary do mieszkania, warto zastanowić się nad tym, jaki typ najbardziej będzie pasował. Oprócz klasycznych zegarów na ścianę istnieją też wersje stojące oraz różne mniejsze zegarki np. kominkowe. Druga ważna sprawa to styl, w jakim zegary są utrzymane. Oczywiste jest to, że do owoczesnych designerskich pomieszczeń raczej nie wstawimy starych zegarów z kukułką. Analogiczne do aranżacji, które bazują na klasyce, drewnianych elementach i barkowych zdobieniach raczej dobierać powinniśmy czasomierze utrzymane w podobnym stylu. Obecnie rynek zegarów jest tak duży, że nie powinno stanowić to najmniejszego problemu. Producenci prześcigają się w innowacyjnych modelach, ale dbają również o to, aby w ich ofertach znalazło się również coś dla wielbicieli klasyki.

Jak stworzyć spójny wystrój?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już urozmaicić nasze wnętrza za pomocą ciekawego zegara na ścianę, warto, aby zakup był przemyślany. Jak już wspominaliśmy w poprzednim akapicie, ważne jest dopasowanie zegarów względem reszty, jeżeli już postawimy na jednolity styl, warto jednak zadbać jeszcze o to, aby całość miała jakąś myśl przewodnią. Przykładowo, jeżeli wnętrze utrzymane jest w jasnych barwach, może dobrze postawić na designerski zegar w podobnym tonie. Dobrą praktyką może być także ustawienie niektórych elementów wnętrza na zasadzie kontrastu np. w bardzo wyrazistych barwach. Dobry pomysł to podstawa, a taki z pewnością zadziała na plus. Inny wariant to wspominane już dzisiaj zegary z kukułką. Obecnie powraca moda na tego typu antyki, a producenci tworzą urządzenia elektryczne, które mają jednak za zadanie imitować sposób działania pierwowzorów. W przypadku zegarów z kukułką jest to np. konieczność nakręcania zegara, co dwa tygodnie. Dodatkowo taki zegar da się wyłączyć, tak aby zapewnić mieszkańcom spokojne noce i nie narażać ich na cykliczne słuchanie bicia pełnych godzin.

Nowa kabina prysznicowa

0

Trzeba przemyśleć wiele opcji i podjąć wiele decyzji, gdy kupuje się nowy prysznic do swojej łazienki. Najważniejsze z nich to rodzaj kabiny prysznicowej, styl i wygląd. Są też mniejsze, ale równie ważne czynniki, takie jak typ drzwi, rodzaj prysznica i dodatkowe funkcje, które należy wziąć pod uwagę.

Oczywiście zawsze można pominąć proces projektowania niestandardowej kabiny prysznicowej i wybrać gotowe, prefabrykowane prysznice. Istnieje wiele doskonałej jakości linii kabin, wśród których możemy znaleźć najróżniejsze kształty, formy i typy wyposażenia dodatkowego. Przykładem mogą być kabiny prysznicowe New Trendy.

Oto najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie nowego prysznica do łazienki. Pierwszą kwestią do  rozstrzygnięcia będzie to, czy wybierzemy raczej zakup prefabrykowanego prysznica czy też zaprojektujemy niestandardowy prysznic do swojej łazienki?

1. Prefabrykowany prysznic

Chociaż są one dostępne we wszystkich przedziałach cenowych, prefabrykowany prysznic najlepiej nadaje się do zakupów przy ograniczonym budżecie. Kabiny prysznicowe New Trendy można nabyć już od poniżej tysiąca złotych, chociaż są i takie trzykrotnie droższe.

Jak sama nazwa wskazuje, prefabrykowany prysznic jest samowystarczalny. Występuje zazwyczaj w jednoczęściowej konstrukcji, najczęściej wykonanej z formowanego włókna szklanego, tworzywa sztucznego, laminatu lub innego materiału syntetycznego.

Jednoczęściowy prefabrykowany prysznic zawiera wszystkie typowe elementy prysznica w łazience, w tym panele ścienne, półki, poręcze, podstawę prysznicową (znaną również jako „brodzik”) i wiele innych.

Korzyści z prefabrykowanych pryszniców to ich stosunkowo niska cena, łatwość instalacji i gwarantowana wodoszczelność. Minusem jest brak opcji oraz pola do manewru. Gotowe prysznice zazwyczaj nie wyróżniają się jakoś spektakularnie i nie zawsze są idealnie dopasowane do otaczającej najprawdopodobniej będzie wyglądał zwyczajnie i bez zastanowienia. Oczywiście chodzi tutaj bardziej o dopasowanie pod kątem stylu, ponieważ co do rozmiarów to wybór jest na tyle szeroki (a wymiary mieszkań na tyle standardowe), że tutaj nie powinno być problemów.

Dostępnych jest również tylko kilka rozmiarów gotowych pryszniców. Nie możesz dopasować swojego do dostępnego miejsca.

2. Niestandardowy prysznic

Kabiny prysznicowe New Trendy są piękne i luksusowe, jednak czasami istnieje potrzeba stworzenia prysznica niestandardowego, dopasowanego na przykład do łazienki o nietypowym kształcie. Jak sama nazwa wskazuje, niestandardowy prysznic jest skonstruowany od podstaw pod konkretną łazienkę. Jest unikalny i został zaprojektowany tak, aby spełnić specyficzne potrzeby i preferencje.

Podstawowe i przydatne wyposażenie domu

0

Zarówno dom, jak i zwykłe mieszkanie w bloku lub kamienicy, powinno być dostosowane do potrzeb użytkowników, oferując im tym samym wygodę, komfort i bezpieczeństwo – warto wiedzieć jak wybrać odpowiednie wyposażenie domu, by spełniało ono oczekiwania wszystkich użytkowników.

Sypialnia – minimalistycznie, w połączeniu z funkcjonalnym

W każdej sypialni nie może zabraknąć łóżka, szafy i szafek nocny z lampkami, które będą delikatnie oświetlać całe pomieszczenie, tworząc wyjątkowo sprzyjający regeneracji klimat.

Warto jednak pomyśleć o kilku funkcjonalnych dodatkach, które pozwolą zaoszczędzić sporo miejsca – zwłaszcza w przypadku mieszkań, które znajdują się m.in. w bloku lub kamienicy i nie dysponują one dużym oraz satysfakcjonującym metrażem. Krzesło, fotel i stolik mogą okazać się niezbędnym wyposażeniem, pozwalającym na zrobienie makijażu, naukę, czy wykonanie dodatkowych zleceń po godzinach pracy – do takich czynności, naprawdę nie potrzeba dużo, wystarczy wybrać dość funkcjonalne elementy i wszystko dokładnie poukładać.

A co z podstawowym wyposażeniem?

Oczywiście w sypialni nie może zabraknąć koców, pościeli i dywaników, które będą przyjemne w dotyku od pierwszych chwil po pobudce i jeszcze nim położymy się spać. Duży wybór wyposażenia znajdziesz w sklepie internetowym https://fonti.com.pl. Sen jest najważniejszym elementem w dobie człowieka, gdyż organizm się wtedy regeneruje, zbiera siły na kolejny dzień, a w przypadku osób trenujących sporty – można powiedzieć, że buduje mięśnie poprzez odbudowę uszkodzonych tkanek.

Wszystko do pomieszczeń

Wyposażenie domu, nawet jeśli jest to wynajmowane mieszkanie, powinno obejmować wszystkie elementy, pozwalające utrzymać lokal w czystości i porządku – czy w przedpokoju może zabraknąć wieszaka lub szafki na buty? Oczywiście, że nie!

Często do wynajmowanych mieszkań, użytkownicy dokupują szafy tekstylne, jednak są one również świetnym wyposażeniem dla pokoi gościnnych, gdy domownicy spodziewają się dłuższej wizyty przyjaciół lub rodziny. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ gdy goście już opuszczą nasze domostwo, można po prostu taką szafę złożyć, schować i cieszyć się większym pomieszczeniem i mniejszą ilości mebli, które nieużywane, będą jedynie zbierać kurz.

Zegar jest kolejnym elementem, który powinien znajdować się w każdym pokoju! Nie musi być to duży i ciężki drewniany model, wystarczy niewielki zegar ścienny, informujący na bieżąco domowników, która jest obecnie godzina, niezależnie od tego, w jakim pokoju będą się oni znajdować – dzięki temu, nie stracimy czasu na drzemki i czynności, przez które zapomnimy o emisji swojego ulubionego serialu.

Co się składa na udaną aranżację wnętrza?

0

Kupowanie mebli i dekoracji, wybieranie kolorów, czy odpowiedniego oświetlenia, to kolejne etapy aranżacji, która ma na celu odmienić zimne i beznamiętne pomieszczenie w pełne życia wnętrze będące odbiciem charakteru właściciela. Nie jest to zadanie łatwe, a każdy, chociażby najmniejszy błąd może zrujnować zasnutą w głowie wizje idealnego pokoju, salony czy sypialni. Na co trzeba uważać i co składa się na udaną aranżację wnętrza? O tym w dzisiejszym materiale!

Po pierwsze styl

Szykując się do pierwszych zakupów przed aranżacją wnętrza, musimy zwrócić uwagę na to, w jakim stylu chcemy urządzać. Kupowanie czegokolwiek bez planu i zamysłu skończy się najprawdopodobniej tak, jak się zaczęło, czyli chaotycznie i niespójnie. Efekt końcowy, na który składają się wszystkie elementy aranżacji, musi być spójny, więc wszystko, co kupimy powinno pasować do określonego stylu. Skandynawski, boho, klasyczny, czy industrialny – nie ważne, co wybierzemy, musimy trzymać się z góry założonego planu. Oczywiście, czasem zdarzy się sytuacja, w której nie możemy znaleźć perfekcyjnie pasującego zestawu, ale wtedy z pomocą przychodzą meble uniwersalne, jak np. krzesło H-261, które swoim designem wpasowują się w kilka najpopularniejszych stylów.

Nie stawiaj na tandetę

Drugą niezwykle ważną zasadą, którą należy się kierować podczas urządzania własnego kąta, jest jakoś zakupionych elementów. Z jednej strony ciężko jest kupić wszystko z najnowszego katalogu, z drugiej strony, musimy zadbać, o to, aby nie wydawać większości budżetu na “duże rzeczy”, by potem za resztę pieniędzy polować na okazję w celu skompletowania niezbędnych elementów. Kupując wszystko w dobrym, zadbanym, niekoniecznie nowym stanie możemy zaopatrzyć się w porządny zestaw mebli i akcesoriów, który wytrzyma dłużej niż tylko jeden sezon. Czasem warto dołożyć,  by później nie musieć kupować po raz drugi. Z drugiej strony, tańsze nie znaczy gorsze, co doskonale pokazuje wcześniej wspomniane czarne krzesło h-261 w sklepie Arpos1.pl.

Zadbaj o ekspozycje

Ostatnim elementem udanej aranżacji jest niewątpliwie oświetlenie. To ono nadaje całości wyjątkowego charakteru i dodaje wnętrzu klimatu. Dobór odpowiedniego światła pozwoli wydobyć na wierzch, to co, chcemy wyeksponować, dzięki czemu nasze wnętrze stanie się kompletne i spójne. Z drugiej strony, źle dobrane oświetlenie może stworzyć w mieszkaniu, czy domu brzydkie światłocienie, sprawiając, że wszystkie ozdoby i dekoracje będą sprawiać wrażenie zbędnych i nieciekawych.