Czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego łóżka do sypialni? Jaki materiał wybrać?

0
wybór łóżka do sypialni - na co zwrócić uwagę?

Łóżko w sypialni to najważniejszy mebel. Powinno być wygodne, ale też estetyczne. Odpowiednio dobrane zapewnia zdrowy i komfortowy sen. Spędzamy w nim sporo czasu w ciągu swojego życia, dlatego warto poświęcić więcej uwagi na jego wybór. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Czy łóżko drewniane to dobry wybór?

Łóżka drewniane są popularne już od wielu wielu lat, ich zaletą jest niesamowita uniwersalność. Dzięki czemu pasują praktycznie do każdego stylu, zarówno tego nowoczesnego, jak i bardziej vintage. Obecnie na rynku są dostępne modele, które są wykonane z różnych gatunków drewna. Dzięki tej różnorodności, znajdziemy taką wersję, która będzie pasować idealnie do pozostałości wystroju.

Jakie zalety posiada łóżko drewniane? Na pewno możemy tutaj wymienić ich kilka, po pierwsze jakość i solidność. Taki rodzaj łóżka wyróżnia się też różnorodną estetyką i kolorystyką. Jest uniwersalne i ponadczasowe. Łóżko drewniane, dzięki temu że jest wykonane właśnie z takiego materiału, możemy bez większego trudu, samodzielnie w domu przemalować, lub w inny sposób uatrakcyjnić.

Czym charakteryzują się łóżka metalowe?

Łóżka metalowe nie cieszą się aż taką sympatią, jak łóżka drewniane. Wynika to głównie z tego, że są odbierane przez ludzi jako surowe i mało przyjazne. Co przemawia za ich wyborem? Ten rodzaj łóżek jest również bardzo trwały i solidny. Trudno ulega zniszczeniu dlatego, może posłużyć nam przez długi okres czasu. Kolejna ciekawostka to to, że łóżka metalowe są po prostu modne, na rynku jest ich dość duży wybór. Możemy zdecydować się na model stonowany, klasyczny lub bardziej dekoracyjny i wzorzysty.

Jakie jeszcze zalety posiada łóżko metalowe? Są idealnym wyborem do sypialni w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Zazwyczaj posiadają ozdobne zagłówki, co nadaje wyjątkowego klimatu pomieszczeniu. Ich zaletą jest również to, że można je pomalować na nowo, na przykład gdy znudzi nam się dotychczasowa wersja. Wbrew pozorom łóżka metalowe są bardzo wygodne, więc warto wziąć je pod uwagę podczas poszukiwań.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/drewniane-metalowe-czy-ktore-lozko-jest-lepsze-do-sypialni/

Dlaczego folia malarska to dobry wybór?

0
folia malarska

Generalnie coraz więcej osób decyduje się na tego typu akcesoria. Ludzie zaczynają mieć bowiem świadomość, że porządna pod wieloma względami folia malarska jest bardzo przydatna. Na przykład biorąc pod uwagę rozmaite prace remontowe na terenie swojego domu albo mieszkania. Co powoduje, że warto decydować się na akcesoria tego konkretnego typu? Jak je krok po kroku wybierać? Czym charakteryzują się takie elementy? Te i inne zagadnienia zostały poruszone w poniższym artykule.

Pomoc w wielu sytuacjach

Dobrej jakości folia malarska jest naprawdę bardzo przydatna. Dlaczego? Co powoduje, że folie malarskie nie narzekają na brak popularności? Należy zwrócić uwagę między innymi na aspekt, że elementy z tej konkretnej kategorii są przydatne w trakcie wielu prac remontowych. Dużo na ten temat jest w artykule https://tasmy-folie-narzedzia.pl/category/folia. Trzeba zwrócić uwagę na aspekt, że tego typu akcesoria przydają się jednak nie tylko biorąc pod uwagę remonty naszego domu lub mieszkania. Kiedy jeszcze mogą być zastosowane? Na przykład w aspekcie wykonywania izolacji paroszczelnej lub warstwy, która chroni przed kurzem, zniszczeniami albo wilgocią. Okazuje się, że fachowcy sprzedają różnego rodzaju asortymenty z tej konkretnej kategorii. Od razu chcemy podkreślić, że produkty tego typu powinny być wybierane pod wieloma względami. Na pewno należy zdecydować się na dobrego producenta. Poza tym folie malarskie muszą być dostosowane do konkretnego zastosowania. Na przykład biorąc pod uwagę gabaryty. Bardzo ważna jest również to, aby zdecydować się na konkretne elementy, ponieważ do wyboru są rozmaite rodzaje. Jakie? Klienci indywidualni albo biznesowi mogą na przykład bez żadnego problemu zdecydować się na elementy malarskie, bąbelkowe, budowlane itp. To jednak nie wszystko. Dodatkowo macie szansę wybrać elementy typu stretch albo akcesoria paroizolacyjne itp.

Dobre warunki finansowe

Co jeszcze trzeba bez wątpienia wziąć pod swoją uwagę decydując się na akcesoria z tej konkretnej kategorii? Naszym zdaniem bardzo ważna sprawa dotyczy tego, aby folie malarskie były wybierane pod kątem warunków finansowych. Oczywiście, nie można w tym temacie przesadzać – kolokwialnie pisząc – w drugą stronę. Dobrej jakości folia malarska musi być zatem wybrana od bardzo dobrego producenta. Tak naprawdę w tym aspekcie nie ma żadnego odstępstwo od reguły. Poza tym produkty z tej konkretnej kategorii muszą mieć jednak atrakcyjne warunki finansowe. Na szczęście panuje spora rywalizacja. Można zatem zdecydować się na takie akcesoria, które będą miały po swojej stronie odpowiednio dużo jakości i nie tylko. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Można zatem przeczytać artykuł https://tasmy-folie-narzedzia.pl/category/folia-malarska, który podpowiada, co należy zrobić, aby wybrać odpowiedniej jakości akcesoria z tej konkretnej kategorii. Tak, aby stan portfela był odpowiedni, a Wasze zadowolenie, po zakończonych pracach remontowych, również – kolokwialnie pisząc – na właściwym miejscu.

Co jeszcze warto posiadać?

Należy podkreślić, że dobrej jakości sklep internetowy, który można znaleźć choćby pod adresem https://tasmy-folie-narzedzia.pl/ posiada tak naprawdę rozmaite elementy z tej konkretnej kategorii. Nie tylko folia malarska może być kupiona. Dodatkowo także inne akcesoria związane z tym konkretnym tematem. Fachowcy sprzedają na przykład elementy budowlane, glazurnicze, narzędzia pomiarowe, a nawet artykuły BHP, które zaś wpływają na bezpieczeństwo w trakcie realizowania rozmaitych czynności.

Projekty domów z poddaszem

0
Projekty domów z poddaszem

W jaki sposób odpowiednio zaaranżować poddasze i sprawić by stało się wygodne? Ci, którzy uwielbiają projekty domów z poddaszem są przekonani, że pochyłe przestrzenie są atrakcyjne i przytulne. Jednak aby były naprawdę wygodne, ich konstrukcja wymaga dużego wysiłku ze względu na przestrzenne ograniczenia. Trzeba jednak zauważyć, że skosy i elementy konstrukcyjne dachu kształtują jego styl. Jeśli się je odpowiednio uwydatni, staną się atutem wnętrza.

Projekt poddasza

Projekt poddasza ma wpływ na to, w jaki sposób później będzie można zagospodarować jego przestrzeń. Pomieszczenia ze skośnymi sufitami bywają bardzo przytulne i zapewniają niezwykłą atmosferę. Ich układ sprawia, że są unikalne, ponieważ mają wiele widocznych i różnorodnych elementów konstrukcyjnych. Aranżując wnętrze domu z poddaszem, można wykorzystać te elementy jako atut. Tworząc projekty domów z poddaszem trzeba wziąć pod uwagę: rodzaj dachu, nachylenie dachu i wysokość ściany kolanowej (zbudowanej na krawędzi najwyższego piętra w celu podniesienia dachu).

Rodzaj dachu

Strome pochyłe sufity sprawiają, że powierzchnia użytkowa poddasza staje się nieco mniejsza. Nawet doświadczony projektant wnętrz może mieć kłopoty z odpowiednim wykorzystaniem przestrzeni w pokoju z dwiema sąsiednimi ścianami o spadzistych podłogach. Ma to miejsce w przypadku narożnych pomieszczeń na poddaszu w budynkach pokrytych cztero lub wielopłaszczyznowym dachem. O wiele łatwiej jest zaaranżować wnętrze w domu z dwuspadowym dachem. Zawierają mniej faz, co sprawia, że powierzchnia użytkowa na poddaszu jest większa.

Kąt nachylenia

Powierzchnia, z której można korzystać na poddaszu jest uzależniona głównie od kąta pod jakim jest nachylony dach. Aby projekty domów z poddaszem dawały użytkownikom komfortowe warunki nachylenie dachu powinno wynosić od 35 do 45 °. W przypadku, gdy kąt dachu jest mniejszy, na poddaszu pojawia się dużo niewykorzystanej przestrzeni, która jest tak niska, że odpowiednie zagospodarowanie tego miejsca może stać się sporym wyzwaniem.

Możliwe jest poprawienie funkcjonalności pomieszczeń, poprzez oddzielenie dolnej części strychu ścianami zbudowanymi z płyt gipsowo-kartonowych. W ten sposób można uzyskać pokoje o pożądanych i  komfortowych proporcjach. Inną opcją jest wykonanie lukarn, które można wykorzystać do podniesienia sufitu. Pomysłów na projekty domów z poddaszem jest wiele. Dużo zależy od projektanta, jego możliwości i oczywiście wizji klienta.

Podniesienie ścianki kolankowej

Komfort codziennego użytkowania  poddasza i sposoby w jakie można je później zaaranżować są uzależnione głównie od wysokości, na której zaczynają się stoki. Wysokość ścianki kolankowej ma decydujący wpływ na to, czy będzie możliwość ustawiania mebli w miejscu, w którym występuje skos. W sytuacji, gdy okaże się, że dach jest zbyt niski, warto pomyśleć o wyższej ścianie kolankowej.

Dzięki temu nachylenie będzie zaczynało się wyżej, a jego odległość od podłogi będzie większa. Nie można jednak przesadzić i tak jak we wszystkim, konieczne jest zachowanie umiaru, dzięki któremu konstrukcja będzie stabilna i estetyczna. Jeśli wysokość ściany kolankowej zostanie podniesiona o zbyt wiele, budynek straci swoją proporcjonalność, a okna połaciowe będą się znajdowały zbyt wysoko przez co wyglądanie przez nie stanie się uniemożliwione.

Dlatego ważne jest, by projekty domów z poddaszem polecać tylko i wyłącznie specjalistom, którzy sprawią, że ich konstrukcja będzie bezpieczna, funkcjonalna i zachowa walory estetyczne.

Źródło: https://wybieramprojekt.pl/

Początki siłowników pneumatycznych i ich rozwój

0
Początki siłowników pneumatycznych i ich rozwój

Prawa hydrodynamiki przed wielu laty opracowało dwóch ludzi — Błażej Pascal i Daniel Bernoulli. Pascal jako pierwszy po wielu próbach odkrył, jak zachowuje się ciecz pod działaniem ciśnienia. Drugi z naukowców jako młodszy, a więc działający nieco później, poszerzył ówczesną wiedzę na temat przepływu cieczy, na które działa ciśnienie.

Jak w praktyce działa prawo Pascala i Bernoullego?

Dzięki obu teoriom ich myśl przybrała postać prasy hydraulicznej, w której element tłoczący jest znacznie większy od tłoka pompy. Ciśnienie wytworzone przez tłok pompy wywiera jednakowe parcie na ściany zbiornika w każdym miejscu. Dlatego skok roboczy niewielkiego elementu jest w stanie wprawić w ruch tłok prasy, która działa na naprawdę dużą skalę. Tak zaczęła się właśnie historia niezbędnych dzisiaj siłowników hydraulicznych.

Co to jest siłownik hydrauliczny?

Inna nazwa siłownika to silnik hydrostatyczny. Zbudowany jest na wzór cylindra, w którym porusza się tłok. Tłok jest poruszany siłą sprężonej cieczy. Zasięg działania uzależniony jest od długości cylindra i dostrojonego do niego tłoka. Kiedy zachodzi konieczność zwiększenia zasięgu, tłok zostaje podzielony na segmenty. W razie potrzeby wysuwa się teleskopowo. W tym przypadku nie zachodzi niebezpieczeństwo ugięcia trajektorii.

W odróżnieniu od pierwotnej konstrukcji Błażeja Pascala w nowoczesnych siłownikach hydraulicznych, takich jak np. te oferowane w sklepie Air-Com, praca może być wykonywana zarówno przy wysuwie, jak i przy powrocie tłoka w dolne położenie. Siłowniki takie nazywa się dwustronnymi.

Systematyka siłowników hydraulicznych

Poszukując siłowników pneumatycznych, warto wejść na stronę uznanego producenta, który oferuje sprawdzony sprzęt – air-com.pl/g/silowniki-hydrauliczne?categoryId=207. Dostępne tam siłowniki zasadniczo podzielić można na dwie grupy ze względu na integrację podstawowych elementów:

  • siłowniki jednostronne – tak zwany roboczy suw zachodzi przy ruchu tylko w jednym kierunku. Podczas powrotu muszą zadziałać mechanizmy wymuszające, tak by kolejny suw pracy mógł się dokonać bez przeszkód. Powrót tłoka realizowany jest na różne sposoby, np. dzięki sprężynie powrotnej ściskanej podczas pracy urządzenia lub dzięki ciężarowi własnemu tłoczyska umieszczonego wertykalnie, tak by działała na niego siła grawitacji.
  • siłowniki dwustronne – suw roboczy wykonywany jest w obie strony. Dzieje się tak dzięki systemowi rozdziału mocy przez zawór trójdrogowy i dwie nitki zasilające. Jedna rura zasila przestrzeń pod tłokiem, wtedy, gdy stąpor wysuwa się z cylindra, a druga nitka zasilania podaje ciecz nad tłok, pozwalając wykonać pracę przy powrocie.

W obu wersjach budowy mogą występować konstrukcje wielotłokowe. Z jednego cylindra wychodzą zwykle dwa tłoki – jeden przez dolną, a drugi poprzez górną pokrywę korpusu. Możliwa jest jednak większa komplikacja konstrukcyjna. Jeśli korpus cylindra jest przystosowany do większej ilości tłoków, może ich być dowolna ilość.

Grzejnik łazienkowy retro – co go wyróżnia?

0
Grzejnik łazienkowy retro – co go wyróżnia

We współczesnych domach pożądane są nowoczesne rozwiązania. Często jednak warto sięgnąć po produkty nawiązujące do minionych czasów. Do takich właśnie możemy zaliczyć grzejniki łazienkowe w stylu retro. Dlaczego to dobre rozwiązanie?

Wybieramy grzejnik – o czym trzeba pamiętać?

Kiedyś grzejnik był stałym elementem każdego pokoju, łazienki, czy kuchni. Nie zwracano uwagi na jego kształt, czy kolor. Białe modele były bowiem na porządku dziennym. Z upływem czasu i rozwojem technologii, producenci zaczęli rozumieć potrzeby klientów i na nie odpowiadać. Efektem tych działań stała się bogata oferta grzejników. Uwzględnia ona wszystko to, czym kierują się klienci. Znajdziemy więc grzejniki o różnych rozmiarach, kształtach, kolorach, czy mocy grzewczej. Najpopularniejsze wciąż są grzejniki poziome. Producenci oferują je w różnych wariantach – płytowych, imitujących ceglaną ścianę, czy struny gitary. Grzejniki pionowe to z kolei idealne rozwiązanie do małych pomieszczeń. Nie brakuje także modeli łukowych, narożnych, czy stojących. Każdy z nich powstał po to, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń w danym pomieszczeniu.

Grzejnik łazienkowy retro – gdzie możemy kupić?

Przed zakupem grzejnika warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Niezawodna jest stal, która szybko się nagrzewa i wolno oddaje ciepło. Dzięki temu sterowanie takim grzejnikiem jest możliwe dzięki niewielkiemu zużyciu wody. Do produkcji urządzeń grzewczych stosuje się także aluminium, miedź, a nawet szkło. Pierwszy z nich jest lekki i odporny na wilgoć. Miedź natomiast jest wykorzystywana do instalacji niskotemperaturowych. Grzejniki zrobione ze szkła to dość nietypowe rozwiązanie, które sprawdzi się w minimalistycznych pomieszczeniach. Poza tym, warto także zwrócić uwagę na design. Dziś bowiem wygląd idzie w parze z funkcjonalnością. Ciekawym rozwiązaniem jest chociażby grzejnik łazienkowy retro. Znajdziesz go np. pod tym linkiem https://imers.pl/grzejniki-retro/. Urządzenia te mają pokrycie w stylu stary mosiądz, dzięki czemu prezentują się niezwykle elegancko i bardzo dobrze oddają klimat minionej epoki. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych pomieszczeniach. Wszystko zależy od inwencji kupującego.

Czy jadalnia w salonie to dobry pomysł? Jak ją urządzić?

0
jadalnia w salonie - jak to zaaranżować?

W ostatnich latach otwarta przestrzeń w mieszkaniu lub domu, stała się dość modna. Coraz więcej osób przywiązuje uwagę do jadalni, która odgrywa znaczną rolę w aranżacji salonu. Zwykle jadalnia służy do spożywania posiłków, podczas ważnych uroczystości oraz świąt. Z kolei gdy ją połączymy z salonem, nabiera nowego wymiaru. Jest to wyzwanie, gdy nasze mieszkanie jest niewielkie, ale to nie znaczy że nie da się tego zrobić.

Gdy połączymy jadalnię z salonem, możemy się spodziewać wielu plusów tej zmiany. Zwiększy się przede wszystkim nasza wygoda, możemy uzyskać sporo dodatkowego miejsca, a poza tym domownicy dzięki takiemu rozwiązaniu mają okazję zbliżyć się do siebie.

Jak połączyć jadalnie z salonem?

Połączenie jadalni z salonem jest możliwe, ale tylko wtedy gdy dobrze to rozplanujemy. Kluczowym aspektem tej zmiany jest ustawienie stołu. Które miejsce wybrać w salonie?
Są trzy możliwości, pierwsza z nich to ustawienie stołu obok kuchni. Oczywiście tylko wtedy, gdy układ nam na to pozwala. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza droga z jadalni do kuchni będzie krótsza. Co zwiększy naszą wygodę.

Druga możliwość to usytuowanie stołu w pobliżu okna. Dzięki takiemu ustawieniu spożywanie posiłków będzie się odbywało w przyjemnych warunkach, można będzie podziwiać widok za oknem, oraz cieszyć się naturalnym oświetleniem.

Przeczytaj też: http://www.makemyplace.pl/jak-wybrac-meble-do-salonu-jezeli-jest-maly/

Trzecia i ostatnia możliwość to ustawienie stołu w rogu pod ścianą. Ważne jest tutaj oczywiście zachowanie odstępu pomiędzy ścianą, a krzesłem i stołem. Tak by swobodnie było można korzystać z jadalni.

Ustawienie kanapy jest równie ważne, bo to z kolei najistotniejszy czynnik salonu. Można ją ustawić na dwa sposoby. Kanapa może stać tyłem do stołu, w ten sposób podzielimy pomieszczenie i oddzielimy strefę wypoczynkową. Druga możliwość to umieszczenie sofy przodem lub bokiem do stołu.

Jaki stół będzie najlepszym wyborem, w przypadku jadalni?

Wielkość stołu oraz jego kształt zawsze powinna być dopasowana do naszych preferencji. Musimy wziąć pod uwagę ile osób mieszka w mieszkaniu oraz to czy często odwiedzają nas goście. W obecnych czasach wybór stołów jest olbrzymi, możemy wybrać spośród modeli rozkładanych, okrągłych, czy bardziej prostokątnych. Wybór materiału z którego będzie wykonany stół również należy do nas.

Krzesła do stołu, który będzie nam służył do spożywania posiłków powinny być lekkie oraz przede wszystkim wygodne. Ich wysokość powinna być dobrana do wysokości stołu. Jeżeli chodzi o ogólny wygląd oraz kolor musimy dopasować go do wystroju pomieszczenia.

Źródło: https://designersko.pl/

Karnisz na firanki i zasłony – co kupić?

0
Karnisz na firanki i zasłony – co kupić

Karnisze dostępne w sprzedaży to wiele różnych modeli do wyboru. W związku z tym bardzo często pojawia się pytanie – co kupić?

Gdy przy oknie mają znaleźć się zarówno firanki, jak i zasłony, w takim przypadku najlepiej zdecydować się na taki karnisz, który będzie pozwalał na powieszenie ich jednocześnie. Jest to tak zwany karnisz podwójny, który wyposażony jest w dwie poziome belki przeznaczone na te dekoracje okienne.

Aby karnisz tego typu mógł pasować do wnętrza i był przy tym wygodny w używaniu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Podpowiadamy, co warto wybrać!

Karnisz podwójny – ważny właściwy rozmiar

Podwójny karnisz przeznaczony na firanki oraz na zasłony powinien posiadać odpowiedni rozmiar odpowiadający szerokości okna. Wybieramy w tym przypadku karnisz dłuższy niż długość okna, a także parapetu, gdy wystaje on poza jego obrys. Dzięki temu zasłony będą mogły dekoracyjnie zwisać po bokach okien, a firanka będzie mogła zasłaniać całe okno. Wtedy do wnętrza wpuścimy najwięcej naturalnego światła.

Zaleca się, aby rura karnisza wystawała o około 20-30 cm po każdej stronie okna. Zatem długość karnisza oblicza się poprzez dodanie do siebie szerokości wnęki okiennej oraz dodatkowych 40-60 cm. Warto pamiętać, że dodatkowe, dekoracyjne zakończenia karnisza mogą wydłużyć go o około 10-15 cm.

W sprzedaży można znaleźć obecnie gotowe karnisze o różnych długościach. Najdłuższe posiadają do 2,4 metra długości. Oczywiście, karnisze można także łączyć ze sobą z użyciem specjalnych łączników. Także karnisze można kupić na wymiar – wówczas będą one dostarczone w wymiarze wskazanym w zamówieniu.

Karnisz podwójny – metoda powieszenia firanek i zasłon

Karnisze pozwalają na podwieszenie firanek oraz zasłon o różnych zakończeniach w zależności od zastosowanych akcesoriów karniszowych.

Najczęściej karnisze wyposażone są w specjalne kółka z żabkami. Można wtedy łatwo przypiąć do nich materiał zasłony lub firanki. Aby przesuwanie kółek było jeszcze łatwiejsze, producenci stosują także dodatkowe wkładki teflonowe w ich wnętrzu. Wówczas kółka mają bardzo dobry ślizg – przesuwają się gładko i cicho.

Podwójny karnisz może także posłużyć do powieszenia zasłon i firanek z szytymi tunelami, z szelkami albo też z oczkami – kółkami. Wówczas wystarczy tylko zdjąć z karnisza żabki i schować je w bezpiecznym miejscu, a dekoracje okienne umieścić bezpośrednio na rurze.

Podsumowując, dobry karnisz podwójny powinien być stylowy, praktyczny, a także dopasowany wymiarowo. Takie karnisze można kupić także przez internet!

Jak naprawić pompę myjącą w zmywarce?

0
zmywarka

Zmywarka to urządzenie, z którego coraz więcej ludzi korzysta na co dzień, a które znacznie skraca czas, jaki potrzebny jest do tak prozaicznej, ale jednocześnie koniecznej czynności, jak zmywanie naczyń. Zmywarka do naczyń, jak każde często wykorzystywane urządzenie może jednak ulec awarii. Jednym z jej elementów, który z czasem się zużywa, a który naprawić można samemu jest pompa myjąca. Jak ją naprawić i o czym należy pamiętać?

Zastawa stołowa dla dzieci – propozycje od Home and Passion

0
Zastawa stołowa dla dzieci - propozycje od Home and Passion

Czy często zastanawiasz się w jaki sposób nakłonić swoje pociechy do posiłków? A może po prostu poszukujesz kolorowych naczyń dla milusińskich? Sprawdź propozycje od Homeandpassion.pl i dowiedz się na co zwracać uwagę podczas kupowania zastawy stołowej dla dzieci.

Jakie powinny być naczynia dla dzieci?

Naczynia, w których podajemy posiłki swoim dzieciom wzbudzają w nas szczególną uwagę, ponieważ chcemy mieć pewność, że wszystko co zostanie zjedzone będzie w stu procentach bezpieczne. Co powinno mieć bezwzględne znaczenie przy wyborze naczynek na najmłodszych? Pierwszą rzeczą, na którą powinno zwrócić się uwagę są wszelkie atesty, które powinny posiadać elementy zastawy. Atestowana zastawa dla dzieci to gwarancja bezpieczeństwa i tego, że są one dopuszczone do kontaktu z pożywieniem. Sprawdź również, czy w naczyniach możliwe jest podgrzewanie żywności lub podawanie w nich ciepłego jedzenia. Nie wszędzie się o tym wspomina, jednak często ciepło wytwarza niebezpieczne związki chemiczne, które mogą okazać się szkodliwe dla dzieci. Wszelkie druki używane do ozdabiania talerzy czy miseczek rysunkami czy wzorkami należy także wziąć pod lupę. Farby użyte do dekorowania naczyń powinny być atestowane i nieścieralne. Na koniec praktyczny aspekt. Dla własnej wygody i zaoszczędzenia paru minut rzuć okiem, czy produkty, których zakup rozważasz, mogą być myte w zmywarce.

Propozycje zastawy stołowej

Oferta naczyń przeznaczonych dla najmłodszych dostępna jest w wielu sklepach internetowych, jak np. Home and Passion. Wśród dostępnych produktów znaleźć można kubki, sztućce, talerze oraz miski. Najlepszym rozpoczęciem dnia jest pyszne śniadanie zaprezentowane na kolorowym talerzu, jak np. tym z firmy PPD, który występuje w zestawie śniadaniowym razem z kubkiem i miseczką. Zestaw tej marki występuje w kilku wersjach kolorystycznych, znajdziemy tam opcję różową z białym jednorożcem oraz dwa białe warianty z kolorowymi rysunkami zwierzątek, które potowarzyszą maluchom podczas posiłku. Naczynia te wykonane są z włókna bambusowego, dzięki czemu są lekkie i odporne na rozbicie, co zapobiegnie skaleczeniu się dzieci. Całość można myć również w zmywarce. Obiady uatrakcyjni talerz z przegródkami marki Rice. Produkty Rice wykonane są z trwałej i lekkiej melaminy, są wolne od ftalanów i bisfenolu A (BPA) i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, które wymagane są na terenie Unii Europejskiej. Asortyment sklepu bogaty jest w różnorakie kubki w wielobarwne wzory, zarówno z uchwytami, jak i bez. Te również świetnie sprawdzą się do podawania dzieciom napoju, a wybór jest naprawdę szeroki. Uzupełniająco w Home and Passion znajdziemy też sztućce w chmurki, czy kubeczki na przyjęcia, które tak jak wszystkie naczynia z oferty, nie posiadają ostrych krawędzi, mogących zranić dziecko.

Kolorowe naczynia idealnie sprawdzą się także jako pomysł na prezent z okazji chrztu czy urodzin, jednak i w tym przypadku należy pamiętać o powyższych wskazówkach. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego dla dziecka niż zajadanie prosto ze swojego ulubionego kolorowego talerzyka!

Klocki dla dzieci – jakie wybrać?

0
jakie klocki dziecięce kupić?

Klocki dla dzieci, to jedne z najbardziej rozwijających zabawek dla malucha. Klocki dają dziecku nie tylko świetną zabawę, ale również rozwijają jego wyobraźnię.

Rodzaje klocków dla dzieci

Klocki wyciskane, przeznaczone są dla młodszych i starszych dzieci. Wyróżniamy 2 rodzaje takich klocków, są to klocki systemowe, za pomocą których dziecko może wybudować dany przedmiot, lub klocki do dowolnego budowania. Większość rodziców decyduje się na zakup dwóch rodzajów, ponieważ klocki systemowe zachęcają malucha do naśladowania kształtów, z kolei klocki do dowolnego budowania pozwalają dziecku rozwijać wyobraźnie.

Klocki drewniane, są znakomity sposobem na rozwój wyobraźni dziecka. Pozwalają dziecku budować własne, oryginalne konstrukcje. Dodatkowo uczą maluchy rozpoznawania figur geometrycznych.

Klocki plastikowe, dzięki ruchliwym elementom, świetnie rozwijają wyobraźnię oraz stymulują pracę rączek malucha. Na rynku dostępne są również takie klocki, które wydają różne dźwięki.

Klocki gumowe, ich zaletą jest lekkość i miękkość. Dedykowane dzieciom od 6 miesiąca życia. Ich kształt został specjalnie dostosowany tak, żeby mogły z niego korzystać najmłodsze dzieci.

klocki dla dzieci - rodzaje

Dlaczego warto kupić klocki dla dzieci?

Zabawa klockami niesie za sobą wiele korzyści, są to:

  • rozwija się sprawność manualna dziecka oraz uczy się ono precyzji. W początkowym okresie dziecko, jedyne ruchy jakie wykonuje to obracanie klocków w dłoni albo rzucanie nimi. Dopiero z czasem, gdy maluch się rozwinie, próbuje dopasowywać kształt klocków do siebie.
  • dziecko rozwija w ten sposób wyobraźnię. Dziecko budując różne figury z klocków, właśnie w taki sposób odwzorowuje rzeczywistość. Dodatkowo próbuje pokazać w swoich budowlach świat bajkowy i własne marzenia.
  • uczy koncentracji, wytrwałości i cierpliwości. Dziecko musi klocek po klocku dopasować, żeby powstała dana figura. Sprawia mu to wiele wysiłku, jest to żmudna praca.
  • rozwija intelekt, podczas budowania dziecko sprawdza różne możliwości i wyciąga wnioski.

Przeczytaj też: http://www.makemyplace.pl/gry-zrecznosciowe-dla-dzieci-ktore-beda-najlepsze-do-zabawy/