Nowoczesne lustra w rozmaitej odsłonie

0
Nowoczesne lustra w rozmaitej odsłonie

Nowoczesne lustra stanowią bardzo chętnie wykorzystywany dodatek w wielu aranżacjach. I nie trudno się temu dziwić, ponieważ nie tylko ułatwiają wykonywanie czynności higienicznych i kosmetycznych, ale również pełnią rolę dekoracyjną. Współczesne zwierciadła to dodatki o wielu twarzach, które zmieniają się wraz z preferencjami właściciela.

Srebrna, a może grafitowa tafla?

Nowoczesne lustra występują w wielu postaciach. O ile najchętniej wybierane są te w odcieniu srebra, gdyż w najlepszy sposób oddają rzeczywistość, niemniej jednak nie brakuje pasjonatów, którzy swoje kroki kierują w stronę typowo dekoracyjnych modeli. A takim bez wątpienia jest zwierciadło o grafitowej tafli szkła. Umieszczane najczęściej w garderobach i korytarzach. Przyciemniają widziany obraz, sprawiając że jest mniej dokładany, a co za tym idzie – ładniejszy. Swoją formą kreują klimat we wnętrzu, przy okazji będąc skuteczną alternatywą dla nowoczesnych luster w srebrnym odcieniu.

Wklejane, wieszane, a może stojące?

Z racji zróżnicowanego montażu, dokonuje się podziału tafli na wklejane, wieszane i stojące. Na przełomie ostatnich lat, dużą popularnością cieszą się modele wklejane, które idealnie sprawdzają się w miejscach, w których zależy nam na ukryciu ich boków. Najczęściej umieszczane w łazienkach. Przy fachowym montażu, niemal stapiają się z powierzchnią płytek, stając się niewidocznymi. Dla podkreślenia klimatu tych nowoczesnych luster, stosuje się designerskie lampy montowane nad taflą szklaną. Pomimo wielu zalet, jakimi niezaprzeczalnie charakteryzują się lustra wklejane, nie sposób pominąć ich wad. Największym mankamentem jest ewentualna potrzeba wymiany na inne. O ile w przypadku tradycyjnego lustra jedyne, co należy zrobić to zdjąć je ze ściany, o tyle w tym przypadku demontaż opiera się na zbiciu tafli. A co za tym idzie – generalnego remontu.

Modele wklejane to nie jedyne lustra nowoczesne, z jakimi możemy mieć do czynienia. Innym rodzajem są wieszane, umożliwiające zastosowanie dowolnego sposobu oświetlenia. W każdej chwili taflę można ściągnąć i zmienić jej położenie – bez konieczności przeprowadzania gruntownych czynności remontowych. Jedyną wadą może być fakt, że zwierciadło odstaje od płytek o kilka milimetrów.

Ostatni rodzaj stanowią stojące lustra nowoczesne, których niezaprzeczalnych atutem jest mobilność tafli. Gdy tylko najdzie nas na to ochota, można je przenieść do innego miejsca. Niestety, zajmują sporo miejsca, przez co posiadacze małych mieszkań nie mogą sobie na nie pozwolić.

Artykuł zainspirowany został nowoczesnymi lustrami dostępnymi w sklepie https://www.bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Lustra-183.html.

Jak dobrze wybrać drzwi wejściowe?

0
Jak dobrze wybrać drzwi wejściowe

Wybór drzwi zewnętrznych to bardzo ważna decyzja, od ich rodzaju zależy nasz komfort oraz bezpieczeństwo. Kupując drzwi wejściowe do domu trzeba mieć na uwadze również takie czynniki jak trwałość, funkcjonalność, ważny będzie też ich wygląd.

Wymiary

Pierwszym elementem, który należy mieć na uwadze są oczywiście odpowiednie wymiary. Drzwi trzeba dopasować do otworu w murze – modele standardowe będą tańsze od drzwi o nietypowych wymiarach. Zazwyczaj w domach jednorodzinnych najlepiej sprawdzają się drzwi o szerokości 90 cm, szersze szybciej będą się zużywać i na pewno będą droższe. Najlepiej skorzystać z pomocy doradców, którzy znają się na stolarce drzwiowej i pomogą nam wybrać optymalne rozwiązanie. Ważny jest również prawidłowy montaż drzwi, od niego w dużej mierze będzie zależało, czy będą dobrze spełniać swoją funkcję.

Bezpieczeństwo

Drzwi wejściowe powinny być również bezpieczne, najlepiej wybierać modele antywłamaniowe, które są wykonane w taki sposób, aby utrudnić włamanie czy kradzież. Wytrzymała konstrukcja, solidne zamki, specjalne wkładki antywłamaniowe, to podstawa. Warto wiedzieć, że poszczególne drzwi posiadają certyfikaty i klasy antywłamaniowe.

Materiał wykonania i izolacyjność cieplna

Obecnie wybór drzwi wejściowych jest ogromny. Można wybierać spośród modeli wykonanych z pcv, drewna, metalu, stali lub aluminium. Wszystko zależy w tym wypadku od naszych potrzeb oraz budżetu. Ważną rzeczą jest oczywiście również izolacyjność cieplna. Drzwi powinny chronić domowników przed zimnem napływającym z zewnątrz – im mniejszy czynnik przenikalności cieplnej, tym lepiej. Kolejna rzecz na którą, trzeba zwrócić uwagę jest izolacyjność akustyczna, drzwi powinny chronić nas również od hałasów. To dość istotna kwestia szczególnie w przypadku, gdy mieszkamy w budownictwie wielorodzinnym.

Gdzie kupić drzwi?

Drzwi wejściowe powinny być trwałe, dlatego najlepiej wybierać takie od renomowanych producentów, którzy cieszą się uznaniem na rynku stolarki drzwiowej. Warto sobie przejrzeć asortyment http://www.interio.lublin.pl/asortyment/drzwi gdzie można znaleźć bardzo duży wybór drzwi wysokiej klasy. Zakupy w sieci to dobre rozwiązanie, gdyż ceny są przystępniejsze, niż w stacjonarnie.

Projekt kompleksowy z nadzorem autorskim

0
Projekt kompleksowy z nadzorem autorskim

Każdy z nas marzy o własnych czterech kątach. Miejsce, w którym zamieszkamy powinno dawać nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Ważne, abyśmy czuli się w nim dobrze i komfortowo, a samo wnętrze powinno odzwierciedlać naszą osobowość i charakter. Wielu z nas ma wyobrażenie, jak powinien wyglądać jego idealny dom. Niestety przeniesienie go do rzeczywistości często stanowi ogromne wyzwanie.

Oczekiwania a rzeczywistość

Po nadejściu tego upragnionego momentu, kiedy odebraliśmy klucze do naszego domu marzeń, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z ogromu pracy jaki na nich czeka w nadchodzącym czasie. Wybór płytek, kolorów ścian, rodzaju podłóg, oświetlenia i wielu innych dodatków, szczególnie w przypadku mało doświadczonych osób, może niejednego przyprawić o zawrót głowy. Dodatkowo techniczni specjaliści od wykończeń często mogą wykazywać się brakiem zrozumienia, a nawet lekceważeniem z tytułu małego doświadczenia właścicieli. Wszystko to, potrafi zamienić urządzanie naszego domu marzeń w zniechęcające i deprymujące doświadczenie, które chcemy mieć jak najszybciej za sobą. Godzimy się na liczne ustępstwa, wynikające z ograniczeń czasowych i finansowych, a ostateczny efekt naszego wnętrza daleki jest od początkowych założeń i wyobrażeń.

Pomoc specjalistów

W takich sytuacjach szczególnie warto skorzystać z pomocy doświadczonych firm projektowych. Na stronie http://www.interior-artstudio.pl/oferta/projekt-kompleksowy-z-nadzorem-autorskim znajdziemy bogatą ofertę projektową w ramach której każdy znajdzie usługę dopasowaną do swoich potrzeb. Warto zwrócić uwagę na projekt kompleksowy z nadzorem autorskim. W ramach niego otrzymujemy pełen projekt wykończeniowy, przygotowany w oparciu o nasze preferencje określone w trakcie konsultacji z projektantem. Możemy również liczyć na wsparcie w trakcie realizacji oraz odpowiedzi na wszelkie wątpliwości jakie mogą pojawić się w jej trakcie. W ramach tego typu usługi projektant odwiedza nasz dom lub mieszkanie, aby dopilnować prac i tego, że wykonanie będzie odpowiadało założeniem przygotowanego projektu. Tym samym duży ciężar zdjęty jest z naszych barków, a my możemy w pełni cieszyć się naszym nowym domem marzeń.

Nowoczesne źródła światła

0
Nowoczesne źródła światła

Przy selekcjonowaniu źródeł światła można obecnie decydować się na wiele takich źródeł, które są nowoczesne zarówno, jeśli chodzi o sposób ich produkowania, jak też w kontekście stylistycznych walorów. Pozwala to zarówno na uzyskanie światła, które jest trwalsze, a także pozwalające na zapewnienie estetycznego prezentowania się w pomieszczeniach. Nowoczesne formy źródeł światła pozwalają na odpowiednie dopasowanie ich szczególnie w pomieszczeniach, gdzie zastosowana została nowoczesna stylistyka.

Światło to zarówno funkcja użytkowa, a także estetyczna. W niektórych pomieszczeniach znacznie ważniejsza jest funkcja użytkowa, co dotyczy szczególnie pomieszczeń z przeznaczeniem do pracy. Natomiast estetyczna właściwość światła jest ważna w przypadku pokojów w domach czy mieszkaniach, które są pomieszczeniami gościnnymi, przeznaczonymi do wypoczynku. W pomieszczeniach w firmach znacznie ma również barwa światła, gdzie jak wskazują specjaliści źródła światła o różne barwie inaczej sprawdzają się przy innych rodzajach wykonywanej pracy.

Dopasowanie źródeł światła

Gdy wybiera się źródła światła do pomieszczenia, trzeba brać pod uwagę, że właściwe oświetlenie przestrzeni użytkowej pomieszczenia wymaga dopasowania ilości światła do powierzchni użytkowej. Można to zrealizować często za pośrednictwem jedynie górnego światła. W wielu pokojach i pomieszczeniach firmowych trzeba jednak decydować się na dodatkowe źródła światła. Wówczas trzeba pozyskać w sklepach z lampami https://sklep.elektrospark.pl/zrodla-swiatla,5175.html produkty pozwalające na zapewnienie odpowiedniej ilości światła punktowego.

Dobrej jakości oświetlenie

Gdy kupuje się oświetlenie ważne jest postawienie na takie wyroby, które są wysokiej jakości. Pozwala to na wydłużenie czasu użytkowania oświetlenia, co ma znaczenie, gdyż generalnie wykonanie oświetlenia, czy jego remontowanie jest kosztowne. Jednak obecnie można łatwo wyselekcjonować zarówno lampy, które są wyjątkowe pod względem konstrukcji, stylistyki, a jednocześnie wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Ciekawe stylizacje kuchni – a może fototapeta na ścianę?

0
Ciekawe stylizacje kuchni – a może fototapeta na ścianę?

Wyposażenie domowej kuchni to nie lada wyczyn. Trzeba przecież podjąć tu tak wiele decyzji, a przykładem może być wybór konkretnych mebli, stylu, kolorów, dodatków i sprzętów. Rozplanowanie przestrzeni, a także rozważne zdecydowanie się na konkretny styl pomieszczenia to tak naprawdę podstawa do dalszego działania. Zaraz potem należy wybrać określone dodatki i rozwiązania wykończeniowe. Oprócz konkretnego wyglądu mebli trzeba także pomyśleć o ciekawym wystroju i dodatkach, dlatego też istotną sprawą jest tutaj wykończenie ścian. Ciekawym i co raz częściej stosowanym pomysłem jest fototapeta na ścianę w kuchni, która pozwala nadać wnętrzu bardzo atrakcyjny wygląd i niebanalny charakter.

Co przedstawiać może fototapeta na ścianę w kuchni?

Dzięki różnorodności produktów przeznaczonych do wykańczania i ozdabiania ścian urządzenie oryginalnej i ciekawej kuchni jest bardzo proste. Wybór takich produktów jak tapety czy naklejki, a także innych ozdób ściennych jest naprawdę ogromny. Różne wzory, kolory, a także faktury pozwalają otworzyć wyobraźnię i spełniać swoje marzenia oraz oczekiwania. Dzięki takim rozwiązaniom jak fototapeta na ścianę w kuchni można stworzyć naprawdę niebanalne wnętrze. A możliwości jest tutaj bardzo dużo. Otóż różne firmy oferujące fototapety dostarczają na rynek bardzo ciekawe i zróżnicowane wzory. Stąd też można wybierać pomiędzy tematycznymi fototapetami przedstawiającymi produkty spożywcze – owoce, warzywa, kawa czy inne – jak też takimi, które ukazują krajobraz wsi, miast, plaży czy wiele innych miejsc. Co raz częściej wybierane są także takie rodzaje fototapety na ścianę w kuchni, które imitują drewno, cegłę lub kamień.

Gdzie kłaść fototapetę? I na co zwracać uwagę?

Niezwykle ważnym czynnikiem podczas wyposażania kuchni w fototapetę jest postawienie na sprawdzone i najlepsze materiały. Co to oznacza? Otóż jeżeli kupujemy fototapetę na ścianę w kuchni róbmy to rozważnie czyli wybierajmy jedynie solidne i rekomendowane produkty. Kuchnia jest bowiem specyficznym pomieszczeniem, w którym pojawia się wilgoć – na przykład podczas gotowania – dlatego też bardzo ważne jest by fototapeta była wodoodporna, a także wzmocniona. Nie może ona nasiąkać wodą, a dodatkowo powinna być zmywalna co znacznie ułatwia jej czyszczenie i sprawia, że jest trwałym i wieloletnim rozwiązaniem. Oczywiście zależy to także od tego w jakim miejscu kładziona jest fototapeta na ścianę w kuchni, gdyż można na przykład umieścić ją na jednej ścianie z dala od kuchenki, zlewu itd., ale także wyłożyć nią przestrzeń między szafkami kuchennymi – wtedy musi być bardziej odporna na zabrudzenia i uszkodzenia.

Projektowanie kuchni

0
Projektowanie kuchni

Lubisz zmiany? Znudził Ci się obecny wystrój kuchni i szukasz czegoś nowego? A może dopiero urządzasz nowo wybudowany dom czy zakupione mieszkanie i szukasz inspiracji lub gotowego projektu?

Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś tak, to odwiedź stronę http://pracowniakr.pl/ i przekonaj się, że remont może być czymś prostym i przyjemnym.

Pracownia znajduje się w Lublinie i od lat zdobywa zaufanie swoich klientów, oferując im niebanalne i pomysłowe projekty. Członkowie pracowni w projektowanie kuchni wkładają całą swoją pasję i serce starając się, by wnętrze było jednocześnie nowoczesne i praktyczne, modne i funkcjonalne, a także spełniało wszystkie wymogi klienta.

Pracownia KR oferuje nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dla Twojej kuchni. Wybierając ją, masz pewność, że gotowanie i przyrządzanie posiłków będzie sprawiało przyjemność Tobie i reszcie domowników. Kuchnia będzie przejrzysta, nowoczesna, ale także klimatyczna, by cała rodzina mogła spędzać w niej niezapomniane wspólne chwile.

Dzięki temu, że pracownia oferuje meble kuchenne na wymiar, możesz dopasować je do swojego pomieszczenia i sprawić, żeby w szafkach mieściło się jak najwięcej naczyń, przyborów kuchennych czy artykułów spożywczych. Jeśli w żadnym sklepie z meblami nie możesz znaleźć idealnego rozwiązania dla twojej kuchni, to meble na wymiar to idealna opcja, która zapewnia indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb.

Firma Atlas, która dostarcza meble, zapewnia najwyższą jakość mebli kuchennych na wymiar oraz występuje na rynku od wielu lat.

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w domu i powinna być wyjątkowa i piękna. To tutaj spędzamy wiele czasu przygotowując wspólnie posiłki, rozmawiając i zacieśniając relacje między domownikami. Wnętrze powinno wywoływać pozytywne emocje i uczucia, by każdy czuł się tutaj dobrze. Wybierając Pracownię KR masz gwarancję, że Twoja wymarzona kuchnia będzie taka, jak zapragniesz.

Oszczędź swój czas i oddaj projektowanie w ręce profesjonalistów, a będziesz się cieszyć kuchnią idealną dla Ciebie.

Jaki agregat wybrać, by nie zmarnować pieniędzy?

0
Jaki agregat wybrać, by nie zmarnować pieniędzy

Obecnie na rynku są dostępne tysiące modeli agregatów. Tanie, drogie, benzynowe, na olej napędowy – wybór jest ogromny. Jaki więc agregat kupić, by nie zmarnować pieniędzy?

Tani czy drogi?

Pierwsze kryterium, które ma ogromny wpływ na wybierane urządzenie, to oczywiście pieniądze. Na rynku nie brakuje tanich modeli oferowanych na licznych aukcjach internetowych. Zdarza się, że cena takiego urządzenia w porównaniu z agregatem renomowanej firmy jest co najmniej dwa razy niższa. Czy to oznacza, że jest on równie dobry? Niekoniecznie. Wystarczy, że poczytamy opinie klientów, którzy zakupili ten produkt. Problemy pojawiają się zazwyczaj już przy pierwszym uruchomieniu. Później dochodzi skraplanie paliwa w okolicach uszczelek, co sprawia, że w pomieszczeniu ulatnia się nieprzyjemny zapach benzyny. Problemem może być również stabilna praca agregatu, bądź też słabej jakości obudowa. Jeśli nie zamierzamy wydać dużej kwoty na agregat, to powinniśmy chociaż dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Pamiętajmy jednak, że droższe urządzenia renomowanych marek uchronią nas od tego typu problemów. Jakie więc są zalety korzystania z agregatów wysokiej jakości?

Agregaty prądotwórcze – benzyna czy diesel

Przede wszystkim kupując droższy sprzęt mamy gwarancję niezawodnego działania. Elementy konstrukcyjne oraz poszczególne części wykonane są z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu opisane wyżej sytuacje nie będą miały miejsca. Kupując agregat prądotwórczy powinniśmy zacząć od wyboru silnika. Do użytku prywatnego powinniśmy rozważyć agregat zasilany benzyną lub olejem napędowym. Ten pierwszy idealnie sprawdzi się do użytku awaryjnego. Jego główną zaletą jest stosunkowo cicha praca oraz niskie koszty utrzymania. Konstrukcja tego silnika jest prosta, dzięki czemu nie ma problemów z jego serwisowaniem. Producenci zalecają, by robić to dopiero po stu godzinach pracy.

Jeśli jednak potrzebujemy agregat do ciągłej pracy, np. na budowie, powinniśmy zdecydować się na  model wyposażony w silnik diesla. Urządzenia te są droższe, ale koszty utrzymania takiego sprzętu są zdecydowanie niższe. Silnik diesla jest gwarancją wysokiej sprawności oraz niezawodności. W ciągłej pracy zużywa on mniej paliwa niż silnik benzynowy. Prace serwisowe natomiast powinno się przeprowadzać dopiero po dwustu godzinach pracy.

Agregaty prądotwórcze – systemy usprawnią działanie

Kolejnym etapem w wyborze odpowiedniego agregatu będą nowoczesne funkcje, które usprawniają jego działanie. Producenci tych urządzeń dokładają wszelkich starań, by agregaty prądotwórcze działały jak najbardziej efektownie. Dlatego w wielu urządzeniach spotykamy rozwiązania, które potrafią zredukować zużycia paliwa czy hałas. Wszystko dzięki systemowi „Professional PRO Line”, który kontroluje pobór mocy. Jeśli agregat nie dostarcza odbiornikom mocy, to jego prędkość obrotowa zmniejsza się. Urządzenie pozostaje w trybie gotowości i zużywa mniej paliwa, w dodatku pracując ciszej niż normalnie. W ten sposób udało się także zredukować emisję spalin. Innym wartym uwagi system jest AVR. To cyfrowa regulacja napięcia, która chroni podłączone do agregatu prądotwórczego odbiorniki przed wahaniami napięcia, a co tym idzie  przed ich uszkodzeniem. Sprawdź tutaj agregat, który posiada wszystkie wspomniane funkcje. Dodatkowo jest on wyposażony w regulację częstotliwości, co pozwala na bezpieczne podłączenie urządzeń, które są bardzo czułe.

Zegarki Michael Kors

0
Zegarki Michael Kors

Kompletując uniwersalną garderobę warto zadbać o odpowiedni dobór wszystkich elementów. Oczywiście najlepszą inwestycją będą ponadczasowe modele, które nie wyjdą z mody. W takim przypadku nie musimy obawiać się nawet wyższych cen. Warto sięgnąć po produkty renomowanych firm, które zachowają idealny wygląd nawet po wielu latach. Możemy potraktować to jako inwestycję w nasz wizerunek. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na rzeczy, z których będziemy często korzystać. Ogromne znaczenie mają tu użyte materiały oraz same wzory. Pod uwagę powinniśmy wziąć ulubione ciuchy, które bardzo często nosimy. Na tej podstawie określimy, jaki styl dominuje w naszej szafie i z pewnością dopasujemy dodatki.

Zegarki Michael Kors mogą być trafnym wyborem. Szczególnie, jeśli lubimy elegancję. Modele w kolorze złota sprawdzą się niemal w każdej sytuacji. Bez obaw możemy zestawić je z efektownymi sukienkami. Zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na delikatne zdobienia na pasku i tarczy. W przypadku codziennych strojów mamy znacznie większe możliwości. Bez obaw możemy przełamywać konkretny klimat. Często nawet zestawienie sportowych rzeczy z efektowną biżuterią wygląda zachwycająco. Istotne jest jedynie, aby efekt końcowy był jak najbardziej estetyczny. Z czasem nauczymy się odpowiednio łączyć ze sobą poszczególne rzeczy. Wymaga to chociaż podstawowej wiedzy na temat mody oraz wyczucia.

Zegarki o złotym wykończeniu sprawdzą się również jako dopełnienie stroju biurowego. Może to być idealny zamiennik błyszczącej biżuterii. Z pewnością jest to bardziej wygodna i uniwersalna opcja. Dzięki temu zapewnimy sobie niezbędny komfort. Istotne jest, aby konkretny model dobierać w zależności od tego co najbardziej lubimy. Wtedy zyskamy pewność, że chętnie będziemy nosić zegarek i wykorzystamy go w wielu strojach. Nie należy obawiać się wyższych cen. Często świadczą o doskonałej jakości produktu. Z pewnością warto zainwestować w dodatki uzupełniające nasze codzienne stroje. Zwłaszcza jeśli sięgniemy po uniwersalne wzory.

Ścianka prysznicowa i jej piękno

0
ścianka prysznicowa

Od zawsze miałem w łazience wannę.Tzn. nie ja miałem, a była w domu moich rodziców, gdzie się wychowywałem i spędziłem 30 lat życia. To był piękny okres mojego żywota na tym łez padole. W rodzinie było nas dziewięcioro i każdy biegł raz na tydzień do łazienki, aby wykąpać się po całotygodniowej ciężkiej nauce, Kto był pierwszy ten od razu wskakiwał do wanny i siedział tam tak długo, aż ojciec nie przyszedł z paskiem i grożąc pięścią nie wygonił jego z łazienki.

Wanna to było coś w rodzaju ekstazy, oczyszczenia i basenu. Takie były czasy w sześćdziesiątych latach na wschodnich wiejskich kresach.

Teraz mieszkam w wielkim mieście. Mam sto dwadzieścia metrów kwadratowych mieszkania. Lubię przepych i bogactwo. Mam siedem telewizorów, a używam tylko jednego, mam pięć samochodów, a jeżdżę tylko jednym, mam trzydzieści garniturów , a chodzę tylko w dwóch. Mam też wielką niesamowitą łazienkę gdzie jest fajna ścianka prysznicowa, która ma swój styl o czym mówią zawsze zaproszone kobiety. Pytają gdzie kupiłem tę fajną ściankę?

Odpowiedź jest zawsze jedna. Podaję im link do strony internetowej, czyli swissliniger.pl. Tam są najlepsze, najbardziej trwałe i wizualnie piękne ścianki prysznicowe, które zniewalają swoim wyglądem właśnie te panie. Tam można kupić wszystkie akcesoria do łazienek i pryszniców. Gdy mówię im o tym, kobiety te są jakby inne, cieplejsze, rozleglejsze i bardziej miłe.

Kiedyś myślałem, że lecą tylko na moje auta, metraż mieszkania i konto w banku, ale teraz już wiem co jest głównym powodem ich wizyt w moim wielkim domu. To ten wspaniały prysznic i ścianki.

Postanowiłem w każdym pomieszczeniu swojego mieszkania porozrzucać foldery z firmą, która produkuje te produkty. Najwięcej gazetek rzuciłem koło swojego łóżka, w wiadomym celu.Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ wszystkie zaproszone niewiasty lgnęły do tego miejsca bardziej niż do łazienki. Ja oczywiście miałem z tego pożytek, a że jestem nie napalonym samcem sprawiało mi to dużo przyjemności. Tak poznałem moją żonę Fryderykę.

Różnice między mieszkaniem w mieście a domem na peryferiach

0
Różnice między mieszkaniem w mieście a domem na peryferiach

Mieszkanie w wielkim mieście czy dom na peryferiach? To pytanie, które coraz częściej zadają sobie mieszkańcy miast, stających się coraz trudniejszym środowiskiem do codziennego życia. Smog, hałas, brak zieleni i bezpiecznych miejsc do zabawy dla dzieci – to główne powody, które skłaniają do zastanawiania się nad alternatywą dla mieszkania w mieście. Rozwiązaniem pośrednim, które pozwala cieszyć się spokojem, zielenią, ciszą i czystym powietrzem w nieodległym dystansie od miejskich atrakcji może być dom na peryferiach.

Tendencja do przenoszenia się właśnie na peryferia mieszkańców wielkich miasta staje się coraz silniejsza w ostatnich latach. Stres i pośpiech towarzyszące nam w codziennym życiu stają się bowiem coraz trudniejsze do zniesienia. Po pracy dużo chętniej odpoczywamy w zieleni niż na hałaśliwych ulicach czy w zatłoczonych klubach. Dużo więcej myślimy też o czystości środowiska wokół nas i zwolnieniu tempa życia. Coraz częściej więc decydujemy się na zamieszkanie we własnym domu, w którym mamy zapewnioną prywatność, a także możliwość prowadzenia życia dużo bardziej zgodnego z naturalnym środowiskiem.

Dom na peryferiach wielkiego miasta, jak w przypadku osiedla Ventana www.ventana.pl zlokalizowanego w Walendowie pod Nadarzynem, pozwala decydującym się na niego osobom na odpoczynek we własnym ogrodzie, a także w harmonijnie urządzonej przestrzeni wspólnej, w której znalazło się miejsce na plac zabaw dla dzieci, kort tenisowy, rekreacyjne tereny zielone oraz Club House – przestrzeń na organizację imprez okolicznościowych przez mieszkańców. Wybudowane w klasycznym, eleganckim stylu domy osiedla Ventana to możliwość życia w przestrzeni nieporównywalnie większej niż mieszkania dostępne w Warszawie, a w cenie o wiele bardziej korzystnej niż absurdalnie chwilami wywindowane stawki za lokale dostępne w centrum stolicy.

Nowoczesna technologia zastosowana w domach na osiedlu Ventana pozwala właścicielom domów na peryferiach cieszyć się także warunkami życia porównywalnymi z mieszkaniami w apartamentowcach. Inteligentne systemy umożliwiają bowiem na wygodne sterowanie urządzeniami domowymi za pomocą aplikacji w smartfonie czy na tablecie.

Dom na peryferiach to także możliwość szybkiego dostania się do centrum miasta ze względu na obwodnicę Raszyna pozwalającą dotrzeć tam w 15 minut oraz dostępna na miejscu infrastruktura ułatwiająca codzienne życie. W pobliżu znajdują się placówki edukacyjne dla dzieci, a także centra handlowe i miejsca aktywnego wypoczynku, które w pełni zaspokajają wszystkie potrzeby mieszkańców.