Kolorowe dywany dla dzieci – idealna powierzchnia do zabawy

0
Kolorowe dywany dla dzieci – idealna powierzchnia do zabawy

Zakup dywanu do pokoju dziecięcego nie zawsze jest prosty – co innego podoba się dzieciom, a co innego rodzicom, gdyż każda ze stron ma zupełnie inne priorytety. Mojej córce spodobał się kiedyś na wystawie futrzany dywanik z długim włosiem, ja zaś obawiałam się, że będzie zbyt trudny w czyszczeniu. Zarówno w przypadku starszych dzieci, które potrafią już wyrazić swoje pragnienia, jak i tych, które dopiero dorastają do tego, ważne są kompromisy. Warto przejrzeć kolorowe dywany dla dzieci dostępne w sklepie Dywaneo, przyglądając się ich opisom pod kątem pożądanych cech.

Dywan estetyczny i funkcjonalny

Zanim zdecydowałam się na zakup dywanu dla córki, zastanowiłam się nad tym, jaki kolor najlepiej będzie współgrał z resztą wystroju. Szybko okazało się, że jakikolwiek pastelowy akcent prezentowałby się świetnie, jednak niektóre wnętrza znacznie bardziej skorzystają na neutralnych i stonowanych dywanach. Na przykład okrągły dywan z pandą na szarym tlejest równie wesoły, co kolorowe dywany dla dzieci, dzięki postaci zwierzęcia i przyjemnej fakturze. Ważne jest to, żeby długość włosia dywanu umożliwiała łatwe jego odkurzanie – dzieci lubią jeść słodycze lub słone przekąski podczas zabawy na dywanie, a okruszki łatwo w niego wchodzą. Jeśli chodzi o wielkość i kształt dywanu, powinno się dobierać je z myślą o tym, jaką część podłogi chcemy przykryć – tak, aby nie przeszkadzał w odsuwaniu krzeseł, zarazem zapewniając powierzchnię do zabawy.

Dodatkowe atuty dywanu

Dywany dostępne w sklepie Dywaneo posiadają szereg zalet, które mogą wpływać na decyzję rodzica. Dla mnie ważne było, by produkt był hipoalergiczny – na szczęście wszystkie modele, które brałam pod uwagę, posiadały w opisie wzmiankę o tym, że nie zrzucają runa i są odpowiednie dla alergików. Przyglądając się bliżej poszczególnym produktom, można zauważyć, że dywany są także elektrostatyczne i antybakteryjne – to ważne, jeśli dziecko przez długi czas bawi się na podłodze. Moją uwagę zwróciła także funkcja izolacyjna, która prawdopodobnie sprawdza się najlepiej w przypadku dywanów o dużej powierzchni. Pomagają zachować ciepło w pomieszczeniu, co jest cenną zaletą, gdyż ogrzewanie nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Aksamitny dywan Rabbit Fur, na który się zdecydowałam, był strzałem w dziesiątkę – idealnym kompromisem między dywanem łatwym w czyszczeniu i korzystnym dla dziecka oraz tym, który spodobał się małej w sklepie.

Łatwa obsługa sklepu online i szczegółowy opis produktów zachęciły mnie do złożenia zamówienia. Kupno dywanu przez Internet to duża oszczędność czasu i mniej kłopotu z jego transportem. W razie niespełnionych oczekiwań, towar można zwrócić, a wszystkie informacje dotyczące odstąpienia od umowy są zrozumiale i przejrzyście przedstawione w regulaminie. Kupując kolorowe dywany dla dzieci w Dywaneo, mamy pewność fachowej obsługi i wysokiej jakości towaru.

Ogrzewanie podłogowe – czy to się opłaca?

0
Ogrzewanie podłogowe – czy to się opłaca?

Ogrzewanie podłogowe dla wielu osób ciągle wydaje się zbędnym wydatkiem. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. Zastosowanie tego typu instalacji w domu czy mieszkaniu niesie ze sobą mnóstwo korzyści.

Szafka na buty – co wybrać, by zaoszczędzić miejsce w przedpokoju

0
Szafka na buty – co wybrać, by zaoszczędzić miejsce w przedpokoju

Niewiele osób może się poszczycić przestronnym przedpokojem w domu czy mieszkaniu, dającym duże pole do popisu w kwestii urządzenia. Nierzadko zdarza się, że ta część naszych czterech kątów jest mocno ograniczona metrażowo, szczególnie w kawalerkach. Tym samym zależy nam na zakupie wyposażenia, które nie tylko nie zabierze dużo przestrzeni, ale też spełni wszystkie podstawowe funkcje. Oczywiście pierwsze, co przychodzi nam na myśl, kiedy zastanawiamy się nad zagospodarowaniem przedpokoju, to szafka na buty. Jaką wybrać?

Szafka na buty do przedpokoju – pomysły

Wybór szafki na buty nie należy do najłatwiejszych. W końcu chcemy osiągnąć nie tylko dobrą jakość, ale także estetyczny wygląd. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, gdy ogranicza nas metraż. Jak maksymalnie wykorzystać miejsce w przedpokoju?

Tradycyjnie dobrym pomysłem będzie wąska szafka na buty, która wpasuje się w dowolny kąt i nie będzie rzucała się w oczy. Takich modeli na rynku jest naprawdę wiele. Czemu jednak nie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu? Szafka na buty może spełniać podwójną funkcję. Jeśli jesteśmy osobami, które podczas zakładania obuwia wolą wygodnie usiąść, to szafka na buty z siedziskiem sprawdzi się idealnie. W końcu w niedużym przedpokoju nie będzie możliwości ustawienia dodatkowej pufy, a tym sposobem zyskamy komfortowe miejsce. Również szafka na buty z lustrem to ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy lubią sprawdzić, jak wybrane obuwie pasuje do reszty stylizacji.

Jeśli chcemy pomieścić jak najwięcej rzeczy w jednym miejscu, możemy zastanowić się nad jeszcze jedną propozycją. Szafka na buty z wieszakiem pozwoli nam na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Takie modele często posiadają także specjalne uchwyty na parasole, przez co kupno osobnego wieszaka staje się całkowicie zbędne. Wiele modeli takich szafek znajdziecie na stronie: https://zona-design.pl/meble/szafki/na-buty/.

Szafy na buty – z czego powinny być zrobione?

Oczywiście najpopularniejsze szafki na buty to te drewniane. Drewno jest materiałem niezwykle uniwersalnym i przede wszystkim naturalnym, dlatego łatwo możemy je dopasować do wystroju wnętrza. Wystarczy dobrać kolor do ścian i podłogi. Przykładowo szafka na buty wenge, wykonana z bardzo ciemnego drewna, może nieco stonować zbyt jasną, jaskrawą aranżację.

Drewniana szafka na buty może się jednak okazać zbyt masywna, szczególnie gdy chcemy uniknąć efektu zagracenia. Idealną alternatywą będzie wówczas szafka na buty metalowa, która sprawi, że przedpokój nie będzie się wydawał zbyt przepełniony.

Wisząca szafka na buty? Inspiracje

Jeśli nie boimy się eksperymentować podczas urządzania mieszkania, a dodatkowo możemy dość swobodnie gospodarować przestrzenią, wykorzystajmy bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Szafka na buty wisząca w odcieniu połyskliwej bieli ożywi wnętrze. Nowoczesne szafki na buty, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się niepozorne, mogą stanowić ciekawy element umeblowania. Przyjrzyjmy się bliżej modelom rzeźbionym lub w bardziej unikatowych kolorach, niż tylko klasyczne brązy i beże. Duża szafka na buty sprawdzi się u wszystkich maniaków obuwia, którzy uwielbiają kolekcjonować buty na każdą okazję – a te muszą przecież być odpowiednio przechowywane.

Docieplanie stropodachu – na czym polega ta technologia?

0
Docieplanie stropodachu – na czym polega ta technologia?

Nowoczesne i praktyczne rozwiązania budowlane sprawiają, że standard budowanych domów ulega znacznemu podniesieniu. Dzięki temu nasz dom staje się jeszcze bardziej przyjazny jego mieszkańcom. Jednym z takich rozwiązań są stropodachy. Co to takiego?

Docieplanie stropodachu – jak to działa?

Pod tym terminem kryje się konstrukcja będąca ostatnią kondygnacją budynku. Pełni ona także funkcję dachu płaskiego. W budownictwie stosuje się dwa rodzaje tego rozwiązania. Stropodachy wentylowane wykonuje się w obiektach mieszkalnych. Podstawą takiej konstrukcji jest strop, na który nanosi się paroizolację. Szczególnie zalecana jest ona nad pomieszczeniami, które cechuje duże nasycenie powietrza parą wodną. Kolejną warstwą jest termoizolacja. Do jej wykonania stosuje się granulat wełny i celulozy. Na niej powstaje przestrzeń powietrzna lub odpowietrzana, a dopiero po wykonaniu tej warstwy kładzie się pokrycie dachowe.  Dodatkowo można je wzmocnić warstwą korytkową, złożoną z żelbetowych płyt ułożonych na ażurowych ściankach. W budownictwie przemysłowym natomiast docieplanie stropodachu wygląda podobnie. Składa się z czterech warstw: konstrukcyjnej paroizolacji, termoizolacji i pokrycia dachowego. Kluczem do sukcesu tej formy izolacji jest wspomniany już wcześniej granulat wełny i celulozy. To właśnie jego właściwości sprawiają, że dach jest odpowiednio docieplony. Wełna nie tylko zapewnia dużą izolacyjność, ale nie wymaga też konserwacji. Dzięki nieabsorbowaniu wilgoci z otoczenia, a także klasie odporności ogniowej A1 gwarantują pełne bezpieczeństwo instalacji. To jednak nie jedyne korzyści płynące z tego rozwiązania.

Docieplanie stropodachu – jakie korzyści daje domownikom?

Stropodach izolowany granulatem wełny jest w pełni przyjazny dla środowiska. Poza tym jest też odporny na działanie gryzoni i innych szkodników. Niegroźna jest mu także korozja biologiczna i chemiczna. Docieplanie stropodachu przynosi więc nam wiele korzyści. Możemy w tym celu wykorzystać także granulat celulozy, którego pozyskanie jest bardzo ekologiczne i nie wymaga dużego nakładu energii. Dodanie go do warstwy termoizolacji sprawia, że w miejscu tym nie będą rozwijać się grzyby i pleśń. Dobrze wykonane docieplanie stropodachu sprawia, że komfort termiczny w ciągu całego roku ulega znacznej poprawie. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat https://stropodachy.com.pl/o-firmie/. Główną zaletą jest fakt, że w okresie grzewczym znacznie redukujemy stratę ciepła do minimum. Dzięki temu w pomieszczeniach panuje przyjemna temperatura. Latem natomiast docieplanie stropodachu nie powoduje przegrzania konstrukcji dachowej, dzięki czemu wewnątrz domu jest o wiele chłodniej niż na zewnątrz. Warto więc rozważyć wykorzystanie tego rozwiązania podczas budowy domu.

Pralka idealna – jakie powinna mieć funkcje?

0
Pralka idealna

Poszukiwania idealnej pralki często spędzają wielu osobom sen z powiek. Aby wybrać sprzęt, który będzie służyć przez długie lata, warto zastanowić się nad swoimi faktycznymi potrzebami. Pod uwagę należy wziąć nie tylko pojemność bębna i wymiary urządzenia, ale też ilość dostępnych programów i dodatkowych funkcji, które mogą znacznie wpłynąć na komfort użytkowania. Potrzeby mogą się różnić w zależności od stylu życia czy też ilości członków rodziny. Jakie funkcje powinna mieć idealna pralka?

Przeglądy PPOŻ

0
Przeglądy PPOŻ

Ogień od lat fascynował ludzi. Ale też od zawsze był żywiołem, który bardo trudno jest okiełzać. Zresztą jak każdy inny żywioł, ogień potrafi bardzo szybko wyrządzić wiele szkód, a nawet stać się zagrożeniem dla życia oraz zdrowia ludzi i zwierząt. Dlatego też z czasem ludzie zaczęli wymyślać sposoby, jak przed nim się chronić. I tak opracowano w końcu ustawę o ochronie przeciwpożarowej. Z jednej strony nakłada ona na ludzi obowiązek zabezpieczenia się na wypadek pożaru. A z drugiej mówi, jakie są cele tej ochrony. Bo tam, gdzie już ogień się pojawia, ważne staje się, aby szybko go okiełzać i zminimalizować straty, jakie ze sobą niesie.

A ponieważ z ogniem żartów nie ma, każdy właściciel nieruchomości, ale też i przestrzeni na świeżym powietrzu, powinien dbać o wspomniane zabezpieczenie. Oczywiście sam nie jest wstanie wszystkiego wymyślić, ani zorganizować. Ale są firmy, które w tym się właśnie specjalizują. Takie firmy w swojej ofercie mają zarówno serwis systemów przeciwpożarowych i montaż, jak i przeglądy PPOŻ. No i tu warto na chwilę się zatrzymać i powiedzieć o tym, jakie czynniki wpływają de facto na skuteczność takiego systemu. Odwiedzając strony internetowe takich firm, można na przykład znaleźć informacje o tym, że skuteczna ochrona to zawsze kombinacja najlepszych urządzeń i instalacji w newralgicznych miejscach. Taką informację można przeczytać między innymi na instalcompact-service.pl/oferta/systemy-przeciwpozarowe. Tutaj de facto największy nacisk kładzie się na to, żeby cały układ pracował wydajnie.

Mówiąc o systemach, które dziś montowane są właśnie w celach ochrony przeciwpożarowej, nie sposób nie wspomnieć o mnogości elementów. Systemy pompowe, sieci tryskaczowe, centrale alarmowe, systemy dźwiękowe, czy świetliki i hydranty to zaledwie kilka z nich. Oczywiście nie wszędzie wszystkie elementy znajdują zastosowanie. Bo dobry system przeciwpożarowy to taki, który jest dostosowany indywidualnie do miejsca. A żeby tak właśnie było, nad jego projektem i wykonaniem musi czuwać profesjonalna firma.

W tym miejscu warto też zwrócić uwagę na fakt, że poza montażem firmy działające w przestrzeni ppoż oferują również serwis i przeglądy systemów. Należy bowiem pamiętać, że z upływem czasu, nawet system, który nie miał okazji nigdy zadziałać, może ulec jakiejś awarii, zatracając tym samym swoją skuteczność działania. I dlatego właśnie tak bardzo ważne jest, aby systemy regularnie sprawdzać. Przecież od nich zależy bezpieczeństwo zarówno osób, jak i mienia.

Ręczniki w łazience

0

Są takie przedmioty, nad użytecznością których nikt się nie zastanawia, a jednak są wykorzystywane kilkanaście razy w ciągu każdego dnia. Leżą lub wiszą w przypisanym dla siebie miejscu i wiedzą, że pełnią ważną rolę w funkcjonowaniu swoich gospodarzy. Tak też jest z ręcznikami, które od zawsze pomagały w zabiegach pielęgnacyjnych, a dziś także potrafią zaskakiwać wyglądem.

Niepozorna moc ręcznika w wystroju łazienki

Urządzając swoją łazienkę, każdy skupia się na wyborze odpowiedniej kolorystyki płytek, oraz ciekawym wzornictwie armatury. Kiedy jednak podstawowe prace wykończeniowe zostaną zakończone, przychodzi czas na przemyślenie detali, które wprowadzają całkowity wizerunek pomieszczenia kąpielowego. Najważniejszymi z nich i od razu kojarzonymi z łazienką są ręczniki, które dumnie prezentują się haczykach, dopełniając stylu całej przestrzeni, a jednocześnie pełniąc bardzo istotną rolę w życiu domowników i ich gości. Dzisiejsze bogactwo kolorów i wzorów jakie malują się na ręcznikach pozwala na umieszczanie ich w centralnej części łazienki, gdzie bez wątpienia staną się ozdobą i modnym detalem.

Polskie wzornictwo kluczem do jakości

Polski producent ręczników Zwoltex w swojej ofercie proponuje szereg produktów dostosowanych do potrzeb klientów. Asortyment, jaki można znaleźć również w sklepie internetowym https://sklep.kz.com.pl/category/reczniki to ręczniki kąpielowe o różnych wymiarach, ręczniki plażowe, sportowe lub dla dzieci. Ich wspólną cechą jest niebagatelny sposób i estetyka wykonania, a także duża wytrzymałość. Cechą docenianą przez każdego użytkownika ręczników jest ich miękkość, która zapewnia miłe otulenie materiału po zażytej, ciepłej kąpieli. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego niż ciepło tkaniny przyjemnie ogrzewającej ciało. Jednak aby piękno produktu szło w parze z jego funkcjonalnością, niezbędny jest wybór ręczników odznaczających się dużą wchłanialnością, która jest niezbędna w trakcie zabiegów pielęgnacyjnych. Solidny ręcznik nie powinien także pozostawiać na ciele skrawków materiału, ponieważ to oznacza, że nie jest on dobry jakościowo.

Trudna sztuka wyboru ręcznika

Ważną cechą, jaka powinna dominować we właściwościach ręcznika jest także jego szybkie wysychanie. W tym celu, produkty nie powinny być za grube, ponieważ wówczas są ciężkie i dłużej oddają wilgoć, a co za tym idzie stanowią idealne siedlisko do rozmnażania drobnoustrojów. Z drugiej jednak strony ręcznik nie powinien być zbyt cienki, ponieważ szybko się zużywa i nie przynosi komfortu podczas użytkowania. Wybór ręcznika to zatem spore wyzwanie nacechowane sporą ilością wiedzy. Warto więc zaopatrzyć się w towary sprawdzonych producentów, którzy wiedząc o należnych cechach, jakie powinien posiadać ręcznik i tworzą tylko taki asortyment, który zadowala klientów.

Ręcznik szybkoschnący
Ręcznik szybkoschnący AMY 70×140 EUROFIRANY beżowy

Powaga składu metki

W trakcie zakupów ręcznika, warto zwracać uwagę na jego gramaturę, ale także skład materiałów z jakich został wyprodukowany. Najbardziej lubianą i uznawaną tkaniną jest naturalna bawełna, która dzięki organicznym strukturom materiału jest przyjemna w dotyku, ale także nie wywołująca podrażnień i reakcji alergicznych, a to jest istotna informacja dla wszystkich, posiadających podatną na podrażnienia skórę. Jest to zatem krok ku naturze, która zawsze wie, co dobre dla zdrowia.

Przeczytaj też: Dlaczego warto kupić ręczniki Zwoltex?

Śmiałą, ale trafną tezą jest to, iż ręczniki są przysłowiową wisienką na torcie wśród dekoracji łazienkowych. Wszechstronny wybór zestawów kąpielowych pozwala stworzyć efektowny komplet, który pięknie wpasuje się we wnętrze łazienki. Niezależnie od wymaganej kolorystyki i rozmiarów, każda potrzeba może być spełniona dzięki bogatej ofercie proponowanej przez producentów. Ręczniki zawsze stanowią miły i praktyczny podarunek, który będzie użyteczny i z pewnością zadowoli obdarowanego. Pamiętając o wyborze jakości i zwracaniu uwagi na skład materiałowy, można być pewnym, że zakupiony produkt będzie cieszył użytkownika przez długie lata, a jednocześnie stroił wnętrze łazienki swoim niebagatelnym designem.

sklep.kz.com.pl

Agregaty prądu – podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie

0
Agregaty prądu – podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy zakupie

Agregaty prądu to rozwiązanie, które przenosi się z dużych przedsiębiorstw do małych firm, a także gospodarstw domowych. Coraz częściej spotkać je można również na działkach rekreacyjnych, czy campingu. Właśnie dlatego postanowiliśmy podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu.

Agregaty prądu – skonfiguruj urządzenie pod odbiorniki

Oglądając agregaty prądu należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie będą pod nie podpięte odbiorniki. Mowa tutaj o tym, czy będą to urządzenia jedno-, czy trójfazowe. Następnie, czy są one indukcyjne, rezystancyjne, czy nieliniowe. Te pierwsze w momencie rozruchu będą potrzebowały znacznie więcej mocy niż podczas pracy stałej. Do nich należą chociażby: elektronarzędzia siłowe, sprężarki powietrza, klimatyzatory, a także lodówki i zamrażarki. Odbiorniki rezystancyjne to z kolei sprzęt RTV, AGD, a także oświetlenie. Tego typu urządzenia tak podczas rozruchu jak i pracy stałej mają takie same potrzeby względem mocy. Mimo to zaleca się zwiększenie mocy znamionowej o 20 procent. Specyficznymi urządzeniami są te nieliniowe. Tutaj również zaleca się zwiększenie mocy o 20 procent. Należy jednak zwrócić uwagę, że są to odbiorniki bardzo czułe na zmiany napięć. Właśnie dlatego agregat prądu powinien posiadać systemy zabezpieczające. Takimi urządzeniami są: sprzęt komputerowy, telewizory, czy zasilacze UPS.

Agregaty prądu do domu – stacjonarny czy przenośny?

Agregaty prądu nie różnią się tylko wyżej wymienionymi danymi technicznymi. Warto zaznaczyć, że w ofercie sklepów takich jak https://agregaty.com.pl/ znajdują się urządzenia stacjonarne jak i przenośnie. Te pierwsze sprawdzą się tak w firmie jak i domku jednorodzinnym. Czyli wszędzie tam gdzie nie ma potrzeby ich przenoszenia. Ta z całą pewnością zaistnieje, gdy będzie to urządzenie wykorzystywane np. na wycieczkach campingowych, czy działkach rekreacyjnych. Warto tu jednak zaznaczyć, że taki awaryjny agregat do domu również może być przenośny np. w formie bardzo wygodnej walizki. Wykorzystać go wówczas można podczas wyjazdów, czy też w przydomowym warsztacie. Zakup uwarunkowany jest tu głównie oczekiwaniami względem czasu jego pracy. Na rzecz agregatu stacjonarnego przemawia z kolei fakt, iż jest on na stałe podłączony do instalacji elektrycznej domu. Taki posiada system, który samoczynnie uruchamia urządzenie w chwili zaniku napięcia w sieci elektronicznej. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że urządzenia będące w domu zostaną narażone na nagły skok napięcia.

Plakat sowa i dżungla – gdzie sprawdzą się takie rozwiązania?

0
Plakat sowa i dżungla – gdzie sprawdzą się takie rozwiązania?

Urządzanie pomieszczeń domowych, czy też biurowych wiąże się z wyborem wielu elementów. Do nich należą także te dekoracyjne. Poniżej opiszemy rozwiązanie jakim jest plakat i sprawdzimy, czy sowa i dżungla będą odpowiednie.

Plakat sowa i plakat dżungla – do jakiej przestrzeni

Plakat sowa, a także dżungla to z całą pewnością warianty dla osób lubiących naturę. Co ciekawe mogą one występować w tradycyjnych, naturalnych kolorach jak i barwach czarno-białych. Te drugie bardzo dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w każdym z tych wariantów zastosować się do zasady kontrastu i takim dodatkiem ożywić nieco pomieszczenie. Plakat dżungla tak samo jak plakat sowa można umieścić nie tylko w pokoju dziennym. Bardzo dobrze sprawdzą się one także w sypialni, a nawet biurze. Ten ostatni pomysł z pewnością przypadnie do gustu osobom chcącym podkreślić swoje upodobanie do flory i fauny. Zaznaczyć należy, że nawet takie wzory jak sowa, czy dżungla mogą wyglądać na plakacie bardzo stylowo. By tak się stało należy znaleźć odpowiednią grafikę i wybrać kolory.

Plakat sowa i dżungla – gdzie szukać?

Znalezienie grafiki na plakat wiąże się oczywiście z wcześniejszym ustaleniem sklepu, który oferuje tego rodzaju produkty. Znaleźć takie punkty można tak stacjonarnie jak i w sieci. W tej pierwszej opcji z cała pewnością będą to sklepy typowo wnętrzarskie jak i te ogólnobudowlane zajmujące się również dystrybucją ozdób do wyposażenia wnętrz. Wybierając taką opcję zakupu należy liczyć się z tym, że może nie być możliwości personalizacji danego plakatu. Taka szansa istnieje w przypadku zakupów dokonywanych on-line np. w sklepie https://posterilla.pl/pl/c/PLAKATY-LESNA-ZWIERZYNA/80. Personalizacja produktu dotyczy nie tylko wyboru grafiki i jej kolorystyki. Mowa tu również o obramowaniu, którym może być tradycyjna, czy stylizowana ramka lub specjalny wieszak do montowania plakatów. Co więcej jest także sposobność wyboru rozmiaru danej dekoracji. Zazwyczaj w tej kategorii dostępnych jest kilka rozwiązań. Kolejną opcją jest zdecydowanie o papierze, na który ma zostać naniesiona grafika. To bardzo ważna kwestia, ponieważ wiąże się z jakością plakatu jak i jego trwałością. Na dobrym papierze grafika będzie bardzo wyraźna i czytelna, co może się nie udać w przypadku kiepskiej strukturze. Wówczas po dokonaniu wyboru na plakat sowa, czy dżungla trzeba trochę poczekać, ale ma się pewność, że zamówiony towar będzie spełniał wymagania.

Rolety rzymskie – dlaczego warto zamontować je w domu?

0
Rolety rzymskie - dlaczego warto zamontować je w domu?

Niezawodna ochrona przed nadmiarem słońca oraz wyjątkowe walory estetyczne. Takimi cechami wyróżniają się rolety w prawdziwie włoskim stylu. Dlaczego warto wybrać właśnie taki model i co jeszcze sprawia, że rolety rzymskie stały się jedną z najmodniejszych okiennych dekoracji?

Rodzaje rolet rzymskich

Roletą czy też zasłoną rzymską określa się stylową, okienną osłonę, którą od standardowej odróżnia bardzo dekoracyjny charakter. Po zwinięciu roleta tworzy gustowne zakładki, drapowania lub marszczenia, zachowując przy tym swój subtelny, zwiewny wygląd. Podzielić je można ze względu na rodzaj zastosowanych materiałów, typ szycia oraz zdolność do przepuszczania światła. Rolety najczęściej wykonuje się z lekkich tkanin – dobrego gatunkowo poliestru, bawełny, a nawet lnu. Wybierając idealne tworzywo, warto zastanowić się nad tym, jaki materiał sprawdzi się najlepiej w danym pomieszczeniu. Pamiętajmy o tym, że sztuczne tkaniny będą zdecydowanie łatwiej się czyścić, a dzięki tym naturalnym do wnętrza bez problemu wpadnie świeże powietrze, jeśli zechcemy uchylić okno.

Rolety rzymskie dzielimy także ze względu na sposób szycia. Ma on wpływ na to, w jaki sposób materiał się układa, zwłaszcza podczas zwijania. Najbardziej popularne jest stosowanie tak zwanych taśm tunelowych. Mogą być one ułożone po zewnętrznej, widocznej stronie zasłony, lub też od strony okna, dzięki czemu tunele są praktycznie niewidoczne.

Ważnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę podczas wybierania wymarzonej zasłony rzymskiej, jest transparentność materiału. Na rynku dostępne są rolety zaciemniające, pomagające uzyskać w pomieszczeniu idealne warunki do wypoczynku, a także jasne, lekko prześwitujące modele, które pozwalają na dostęp światła. Jedne i drugie oddzielają pomieszczenie od nadmiaru promieni słonecznych oraz stanowią nietuzinkową dekorację okiennej ramy.

Przy wyborze rolet warto zwrócić się do jednego z renomowanych dystrybutorów. Taka firma, np. Winrol – https://www.winrol.com.pl/rolety-rzymskie/, poza bogactwem wzorów zapewnia także profesjonalne doradztwo specjalistów od aranżacji wnętrz.

rolety rzymskie

Jak dopasować roletę do wnętrza?

Nowoczesne wnętrze powinno być nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne. Właśnie dlatego warto postawić na ponadczasowe rolety rzymskie, które w zależności od wzoru mogą stać się ekskluzywną dekoracją lub minimalistycznym akcentem. Do pomieszczeń urządzonych w modnym, skandynawskim stylu pasują zwijane zasłony w stonowanych odcieniach bieli, beżu oraz szarości. Zwolennikom oszczędnych, modernistycznych aranżacji spodobają się natomiast gładkie rolety wykonane z grubego poliestru. Odrobinę romantyzmu wprowadzą z kolei delikatne modele z materiału przypominającego cienki pergamin lub subtelne, kwiatowe wzory.

Do okna w sypialni najlepiej dobrać osłonę z zaciemniającego, grubszego materiału. Nie tylko zabezpieczy przed przedostawaniem się uciążliwych promieni czy ulicznych świateł, ale także uchroni przed niechcianymi spojrzeniami i wyciszy pomieszczenie. W gorące dni pomoże utrzymać we wnętrzu przyjemną temperaturę, a w chłodniejsze spełni rolę izolacji cieplnej. W salonie z powodzeniem można zamontować lekko prześwitujący model, który zapewni dostęp dziennego światła.

Współcześnie montaż rolet nie jest skomplikowany, a ich wybór na tyle szeroki, że każdy z pewnością dobierze model dopasowany do osobistych preferencji.

Autor: Alicja Błysk